[ATB] Aktualności CaterpillarCAT

Spadek sprzedaży Caterpillar

Data publikacji:

Caterpillar odnotował sprzedaż w segmencie budowlanym w wysokości 5,28 mld USD w trzecim kwartale 2019 r., Co stanowi spadek o 7% w porównaniu ze sprzedażą w tym samym kwartale w 2018 r. Spadek o około 394 mln USD został przypisany przez Caterpillar niższemu wolumenowi sprzedaży spowodowanemu niekorzystnym wpływem zmian w zapasach dealerów.

Pomimo tego spadku sprzedaży na świecie istniały niektóre regiony, w których sprzedaż wzrosła od trzeciego kwartału 2018 r. do trzeciego kwartału 2019 r. W Ameryce Północnej odnotowano wzrost o 3%, a w Ameryce Łacińskiej o 12% - zaskakujące, biorąc pod uwagę niski poziom sprzedaży w tym regionie wcześniej.

Europa, Afryka i Bliski Wschód (EAME) odnotowały spadek sprzedaży o 6%, a region Azji i Pacyfiku spadł o 29%. Mówi się, że spadek sprzedaży w regionie Azji i Pacyfiku jest spowodowany głównie niższym popytem w Chinach, w tym niekorzystnymi zmianami w zapasach dealerów przy utrzymującej się presji konkurencyjnej.

Zysk w branży budowlanej wyniósł 940 mln USD w trzecim kwartale 2019 r., co stanowi spadek o 118 mln USD lub 11% w porównaniu z 1,058 mld USD w trzecim kwartale 2018 r.

W segmencie wydobywczym odnotowano również spadek sprzedaży od trzeciego kwartału 2018 r. do 2019 r., przy czym w tym segmencie sprzedaż spadła o 12%. Caterpillar przypisał to dealerom zmniejszającym zapasy i ogólną niepewność ekonomiczną.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.