[ATB] Aktualności

Specjalność - rozbiórki

Data publikacji:

Doosan rozszerzył swoją ofertę koparek rozbiórkowych o wysokim zasięgu, wprowadzając na rynek nowy model najwyższej klasy DX530DM. Producent już teraz zapowiada, że w połowie przyszłego roku do sprzedaży trafi trzecia maszyna z tej serii, czyli DX380DM.

Podobnie jak koparka rozbiórkowa Doosan DX235DM, pierwszy model z serii wprowadzony na rynek wcześniej w 2020 r., model DX530DM zapewnia większą elastyczność dzięki modułowej konstrukcji wysięgnika i hydraulicznemu mechanizmowi blokującemu. Innowacyjna konstrukcja zapewnia proste przejście z funkcji rozbiórkowej wysięgnika do funkcji robót ziemnych, dzięki czemu w ramach tego samego projektu jedna maszyna może wykonywać różne rodzaje prac.

Koparka DX530DM wyposażona jest w hydraulicznie regulowane podwozie, które można rozsunąć na maksymalną szerokość 4,37 m, aby zapewnić optymalną stabilność podczas prac rozbiórkowych. Na czas transportu mechanizm umożliwia zredukowanie szerokości podwozia do 2,97 m. Mechanizm regulacji wykorzystuje trwale nasmarowany wewnętrzny siłownik ograniczający opór podczas ruchów i zapobiegający uszkodzeniom komponentów.

Maksymalna wysokość sworznia wysięgnika rozbiórkowego w koparce DX530DM wynosi 27,5 m w porównaniu do 18 m w modelu DX235DM. Imponujący zasięg roboczy koparki DX530DM zapewnia maszynie maksymalny zasięg na poziomie 16,5 m przy ważącym 3 t osprzęcie.W modelu DX530DM zalety te łączą się z zapewniająca dużą widoczność, odchylaną kabiną o 30-stopniowym kącie przechyłu, szczególnie dobrze dostosowaną do prac rozbiórkowych wysokiego zasięgu.

Trzy różne konfiguracje wielofunkcyjnego wysięgnika

Wysięgnik do robót ziemnych można ustawić w dwóch pozycjach, co w połączeniu z wysięgnikiem rozbiórkowym zapewnia jeszcze większą elastyczność w postaci trzech konfiguracji tej samej maszyny podstawowej. Wyposażony w wysięgnik do kopania w pozycji wyprostowanej, model DX530DM może pracować do maksymalnej wysokości 13,5 m. Używanie tego wysięgnika w alternatywnej pozycji zgiętej pozwala wyposażonej w osprzęt koparce DX530DM dosięgać do wysokości nieco ponad 11 m.

Wymianę wysięgnika, której mechanizm oparty jest na hydraulicznych i mechanicznych połączeniach do szybkiej zmiany osprzętu, ułatwia specjalny stojak. Dodatkowo układ siłownika ustawia trzpienie blokujące we właściwej pozycji końcowej.

Na standardowe zabezpieczenia, w które wyposażone są wszystkie koparki rozbiórkowe Doosan, składają się: osłona kabiny chroniąca przed spadającymi elementami, zawory bezpieczeństwa w wysięgniku, siłowniki pośrednie na ramieniu i wysięgniku oraz system ostrzegawczy monitorujący stabilność maszyny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.