Firma Sumera Motor z Andrychowa od 15 lat zajmuje się produkcją i sprzedażą agregatów prądotwórczych. Realizuje zamówienia zarówno dla firm i instytucji, jak i klientów prywatnych, sektora publicznego, a nawet wojska. Oferuje modele o różnych parametrach i właściwościach, z ręcznym, manualnym lub automatycznym sposobem uruchamiania. Agregaty z Andrychowa cechuje wysoka bezawaryjność i niezawodność, co potwierdzają spełniane normy jakości i uzyskane certyfikaty.
Agregaty Sumera Motor dostępne są w wersjach stacjonarnej, ruchomej oraz mobilnej. Wysoka jakość stosowanych komponentów jest tutaj kluczem do niezawodności sprzętu. W agregatach stosowane są m.in. prądnice renomowanej firmy Linz-Electric. Agregaty o mocy powyżej 10 kVA są wyposażone w prądnice bezszczotkowe. W przypadku mniejszych modeli, o mocy poniżej 10 kVA wykorzystywana jest też podwójna regulacja napięcia tzw. coumpound+AVR. Takie rozwiązanie pozwala na zasilanie zarówno urządzeń wymagających większej stabilizacji napięcia jak i również tych wymagających dużych prądów rozruchowych np. silników elektrycznych.
Modele z silnikami spalinowymi wykorzystują jednostki napędowe światowych liderów w tej dziedzinie, takich jak Honda, Subaru, Iveco, Kohler, zgodnych oczywiście z europejską normą emisji spalin Stage V. To z kolei wymaga zastosowania bardziej zaawansowanych rozwiązań takich jak układ wtryskowy Common Rail oraz filtr cząstek stałych. Dla modeli o większej mocy tzn. powyżej 60 kVA, silnik również musi być wyposażony w układ redukcji tlenków azotu - SCR.
Nowością w ofercie Sumera Motor jest mały agregat SMG-9TD-K-AVR tzw. Dual czyli agregat trójfazowy o mocy 9,2 kVA/400 V, który może pracować również jak klasyczny agregat jednofazowy o mocy 6 kW/230 V. W takim przypadku, przy pracy z obciążeniem jednofazowym nie ma groźby przeciążenia jednej fazy lub kwestii nierównomiernego obciążenia faz. W kategorii wersji spalinowych jest nowy model o mocy 0-100 kVA wyposażony w silnik Kohler KDI.
Asortyment produktowy firmy Sumera Motor obejmuje m.in. małe agregaty przenośne 3-22 kVA z silnikami benzynowymi Kohler, Honda, B&S Vanguard, agregaty do ciągników rolniczych 10-130 kVA, agregaty stacjonarne 15-600 kVA z silnikami Kohler, Iveco, Raywin, Andoria oraz agregaty mobilne/przewoźne 20-100 kVA (Stage V).
Agregaty benzynowe to kompaktowe urządzenia, łatwe do transportu, które sprawdzą się do zasilania oświetlenia, narzędzi elektrycznych, maszyn, a także systemów grzewczych i klimatyzacyjnych. Mogą też być wykorzystywane w przypadku awarii zasilania w domu lub jako źródło energii podczas prac budowlanych czy eventów plenerowych. Agregaty benzynowe dostępne są jako modele jedno- i trójfazowe oraz wyciszone.
Do zastosowań rolniczych dedykowane są z kolei agregaty prądotwórcze napędzane wałkiem WOM z ciągnika. Tutaj wystarczy tylko agregat prądotwórczy podłączyć do uruchomionego ciągnika i można zasilać różne urządzenia elektryczne. Wymagana moc ciągnika w zależności od wybranego agregatu wynosi od 50 do 290 KM. Rozwiązanie to jest ekonomiczne, pozwala uzyskać niezależność energetyczną i zasilać sprzęt rolniczy/hodowlany, w tym maszyny rolnicze, pompy wodne oraz systemy do podlewania w miejscach, gdzie brak dostępu do sieci elektrycznej. Agregaty rolnicze wyposażone są w panele odbioru energii elektrycznej wraz z gniazdami.
Jedno- lub trójfazowe wersje z silnikami wysokoprężnymi sprawdzą się szczególnie w miejscach, gdzie wymagana jest ciągłość zasilania. W porównaniu do standardowych zespołów prądotwórczych, charakteryzują się dużą wydajnością. Ponadto silniki wysokoprężne zużywają mniej paliwa niż benzynowe, co przekłada się bezpośrednio na niższe koszty użytkowania.
Zagęszczarki rewersyjne można przełączyć w dwóch kierunkach jazdy i w efekcie łatwo wycofać z danego terenu lub łatwiej operować urządzeniem na mniejszym odcinku pracy.
Zagęszczarki rewersyjne. Do wyboru, do koloru
Rynek opon. Sprzedaż w dużym dołku
Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:
Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę