[ATB] Aktualności

Sprzedaż John Deere w dół

Data publikacji:

Wyniki finansowe firmy John Deere za pierwszy kwartał roku pogorszyły się - w tym okresie sprzedaż działu budowlanego i leśnego amerykańskiego koncernu spadła o 10% do 2,04 mld USD. Dla porównania sprzedaż w pierwszym kwartale 2019 roku wyniosła 2,26 mld USD.

    maszyna

 W dziale budownictwa i leśnictwa odnotowano również 59-proc. spadek zysku operacyjnego z 229 mln USD w pierwszym kwartale 2019 r. do 93 mln USD w pierwszych trzech miesiącach br.

John C. May, dyrektor generalny John Deere, powiedział: – Działalność w sektorze budowlanym uległa spowolnieniu, co doprowadziło do spadku sprzedaży i zysku naszego oddziału Construction & Forestry. Wpływ na wyniki działalności firmy John Deere w zakresie sprzętu budowlanego miały również nasze działania mające na celu zmniejszenie produkcji fabrycznej i zmniejszenie zapasów, co stanowiło odpowiedź na aktualne warunki rynkowe.

Warto przy tym dodać, że całkowite obroty firmy - będącej właścicielem Wirtgen Group - spadły w pierwszym kwartale 2020 r. o 4% w porównaniu z rokiem 2019 i wyniosły 7,63 mld USD. Mimo to koncern zza oceanu jest nadal jednym z czołowych producentów w tym sektorze rynku - według danych za rok 2018 plasuje się na pozycji nr 3 w gronie największych firm produkujących maszyny budowlane.

Jeśli zaś chodzi o prognozy na najbliższą przyszłość, John Deere przewiduje, że sprzedaż sprzętu budowlanego i leśnego w Ameryce Północnej spadnie w tym roku o 5-10%, a wartość rynku na całym świecie skurczy się o 10-15%.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 03/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.