[ATB] Aktualności

Sprzedaż sprzętu budowlanego Caterpillar spadła o 27%

Data publikacji:

Spółka ogłosiła łączną sprzedaż w pierwszym kwartale 2020 r., a przychody spadły o 21% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, z 13,5 mld USD do 10,6 mld USD.

Spadek ten był podobno spowodowany niższym wolumenem sprzedaży spowodowanym niższym popytem ze strony użytkowników końcowych oraz wpływem zmian w zapasach dilerów. Dilerzy zwiększyli stoki maszyn i silników o około 100 mln USD w pierwszym kwartale 2020 r. w porównaniu z około 1,3 mld USD w pierwszym kwartale 2019 r.

Łączna sprzedaż sprzętu budowlanego wyniosła 4,306 mld USD w pierwszym kwartale 2020 roku, co oznacza spadek o 1,567 mld USD w porównaniu z 5,873 mld USD w pierwszym kwartale 2019 roku.

Zysk branży budowlanej wyniósł w pierwszym kwartale 640 mln USD, co oznacza spadek o 445 mln USD w porównaniu z 1,085 mld USD w pierwszym kwartale 2019 r. W pierwszym kwartale 2020 r. zysk ten wyniósł 4,306 mld USD, co oznacza spadek o 1,567 mld USD w porównaniu z 5,873 mld USD. Spadek ten wynikał głównie z niższego wolumenu sprzedaży, częściowo zniwelowanego przez niższe koszty produkcji.

Na wyniki finansowe Caterpillar za pozostałą część roku 2020 będzie miała wpływ utrzymująca się niepewność gospodarcza na świecie. W związku z tym Caterpillar wycofał swoją prognozę wyników i obecnie nie przedstawia perspektywy finansowej na rok 2020.

– Podjęliśmy zdecydowane działania w celu wzmocnienia naszej silnej pozycji finansowej, kontynuując jednocześnie realizację naszej strategii na rzecz rentownego wzrostu – powiedział Jim Umpleby, prezes i dyrektor generalny Caterpillar. – W naszej 95-letniej historii Caterpillar musiała stawić czoła wielu wyzwaniom i przezwyciężyć je. Naszym celem jest wyjście z pandemii jeszcze silniejszą firmą.

Wiele rządów klasyfikowało działalność Caterpillar jako podstawową działalność w zakresie wspierania infrastruktury krytycznej. W ciągu ostatnich kilku tygodni Caterpillar tymczasowo zawiesiła działalność w niektórych obiektach z powodu problemów z łańcuchem dostaw, słabego popytu ze strony klientów lub przepisów rządowych. Od połowy kwietnia 2020 r. na całym świecie oraz w trzech głównych segmentach działalności firmy, około 75% jej głównych zakładów produkcyjnych nadal działa. Niektóre zakłady, które zostały tymczasowo zamknięte, zostały ponownie otwarte. Caterpillar jednak będzie nadal monitorować sytuację i może tymczasowo zawiesić działalność w dodatkowych zakładach, jeżeli będzie to uzasadnione warunkami prowadzenia działalności.

Firma podjęła przy tym działania mające na celu obniżenie kosztów, w tym ograniczenie wydatków uznaniowych i zawieszenie wzrostu płac w 2020 r. oraz krótkoterminowe plany motywacyjne dla wielu pracowników i wszystkich członków kadry kierowniczej wyższego szczebla. Caterpillar priorytetowo traktuje wydatki, aby umożliwić dalsze inwestycje w usługi i poszerzanie oferty, co jest kluczowym elementem strategii wzrostu wprowadzonej w 2017 r.

 

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.