[ATB] Budownictwo

Środki unijne na dofinansowanie obwodnicy Kłodzka

Data publikacji:

W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu Centrum Unijnych Projektów transportowych podpisało umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na dofinasowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ) budowy obwodnicy Kłodzka w ciągu dróg krajowych nr 33 i 46.

Należy podkreślić, że inwestycja jest już w fazie realizacji, a jej zakończenie przewidziano na maj 2018 r. Projekt obejmuje budowę jednojezdniowej obwodnicy Kłodzka w ciągu DK nr 33 oraz budowę łącznika w ciągu DK nr 46, o łącznej długości 9,2 km. Ponadto wyremontowany zostanie odcinek drogi nr 33 o długości ok. 2,4 km. Całkowita wartość projektu to 244,3 mln zł, a dofinansowanie z UE wyniesie 186,5 mln zł. Podstawowym celem inwestycji jest odciążenie sieci drogowej w Kłodzku poprzez wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta, dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo ruchu drogowego i jakość życia mieszkańców Kłodzka i okolic.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.