[ATB] Aktualności

Starco - Inwestycja w rozbudowę polskiego zakładu

Data publikacji:

W przeciągu ostatnich dwóch lat firma Starco odnotowała wzrost obrotów na rynku polskim o ponad 40%. Efektem odniesionego sukcesu jest wyceniona na 1,5 mln EUR inwestycja w rozbudowę zakładu w Polsce o nowe powierzchnie magazynowe.

Projekt zakłada zwiększenie dotychczasowej powierzchni z 2,5 tys. m² do 5,5 tys. m² i zostanie zrealizowany na terenie będącym już własnością koncernu. W 2020 r. firma spodziewa się wzrostu sprzedaży w Polsce o ok. 50% w stosunku do 2018 r. – To miłe, że nasi klienci dostrzegają nasz sukces. Zmagamy się jednak z brakiem przestrzeni magazynowej, co uniemożliwia nam utrzymanie ciągłego wzrostu. Dlatego cieszymy się z możliwości rozbudowy naszego zakładu i zwiększenia zespołu pracowników – wyjaśnia Anna Mieszkowska, Customer Excellence Director w Starco Polska. Zaplanowana inwestycja pozwoli spełnić wymagania przez nadchodzące 3-4 lata. Koncern przewiduje uruchomienie nowego magazynu przed końcem 2019 r.

Pionier w swojej branży

Firma Starco to rodzinne przedsiębiorstwo z ponad 55-letnią tradycją. Obecnie zatrudnia 550 osób, tworzących świetny zespół ze wspólną pasją do rozwoju, produkcji oraz dostarczania rozwiązań w zakresie kół. Ich działania koncentrują się na przekazywaniu małych oraz dużych partii standardowych i indywidualnie dopasowanych kompletnych kół do wielu zastosowań - od najmniejszych taczek, przyczep, po duże maszyny rolnicze i sprzęt przemysłowy. Starco posiada rozbudowaną sieć dystrybucji, łącznie z fabrykami w Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Chinach oraz ośmioma punktami sprzedaży i dystrybucji rozmieszczonymi w całej Europie. W 2016 r. obrót firmy Starco wyniósł 110 mln EUR. Przedsiębiorstwo jest częścią grupy Kenda, jednego z wiodących światowych producentów opon i dętek, posiadającego fabryki na całym świecie oraz ponad 10 tys. pracowników.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.