[ATB] Aktualności

Starco/Kenda Group - Nowy właściciel

Data publikacji:

Firma Starco, ceniony europejski dostawca kół i opon dołącza do Kenda Group. Mimo tej decyzji przedsiębiorstwo będzie prowadzić swoją działalność tak jak dotychczas i strategia rozwoju do 2020 r. nie ulegnie zmianie.

Firma Kenda jest dostawcą Starco od 1982 r. Od tego czasu relacje pomiędzy stronami zostały wzmocnione i znacznie rozwinięte. – W ostatnim czasie przystąpiliśmy do wdrożenia strategii „Focus on Europe”. Przejęcie Starco jest naturalnym krokiem, aby szybciej ugruntować strategię, która pozwoli uzyskać Kendzie lepszy dostęp do rynku w tym regionie – uważa Jimmy Yang, dyrektor generalny firmy Americana Kenda Rubber. – Kenda ma duży udział w rynku w USA w przyczepach, kosiarkach, wózkach golfowych i pojazdach użytkowych. Chcielibyśmy zwiększyć nasz udział w rynku w tych obszarach poprzez przejęcie Starco, które jest jednym z wiodących liderów w tym obszarze na rynku europejskim – dodaje.

Korzyści ze współpracy

Zespół zarządzający Starco podlegał będzie spółce Kenda USA. Obydwie firmy dostrzegają we współpracy wiele możliwości strategicznych i operacyjnych w zakresie inżynierii, znajomości rynku, łańcucha dostaw i wspólnego portfolio klientów. Celem jest rozwinięcie działalności obydwu spółek w Ameryce Północnej i Europie. – Dostrzegam wiele możliwości. Na przykład obydwie firmy będą miały lepszą obecność na arenie międzynarodowej, poprawiając łańcuch dystrybucji i zdobywając większą znajomość rynku. Kenda pozyska nowe możliwości w Europie, a Starco w USA. W ten sposób będziemy mogli obsługiwać klientów na całym świecie – mówi Richard Todd, dyrektor generalny Starco.
Firma Starco będzie nadal działać w tych samych segmentach i rynkach, w których działa obecnie oraz planuje zachować bieżącą bazę dostawców. Stając się częścią Kenda Group Starco wzmocni swoje portfolio produktów i możliwości świadczenia usług klientom na całym świecie. – Wierzymy, że przez połączenie sił osiągniemy pozycję lidera na rynku globalnym w różnych segmentach rynku - dziś obsługujemy ten sam rynek pierwszego wyposażenia, tych samych klientów i jesteśmy przekonani, że nasza wspólna obsługa i oferta będzie dla nich jeszcze lepsza – wyjaśnia Yang. Przedstawiciele obu firm szczególnie dużo obiecują sobie po połączeniu specjalistycznego know-how w zakresie różnych zastosowań oraz wiedzy dotyczącej poliuretanów i projektowania kół Starco z wysokim poziomem konstrukcji opon Kenda. W związku z tym przejęciem firma Starco nie planuje żadnych zmian organizacyjnych ani zwolnień.

GA

fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.