[ATB] Technika PTMStas

Stas/PTM - Inteligentna naczepa

Data publikacji:

W ofercie firmy PTM Polska, reprezentującej na naszym rynku markę Stas, największą popularnością cieszy się naczepa w wersji MF 92 m³, charakteryzująca się lekką, wytrzymałą konstrukcją, wykonaną z wysokojakościowych komponentów. Rozwijając asortyment w tym segmencie rynku firma PTM Polska wprowadziła nową naczepę Demo Stas w wersji MF 92 m³ typ AD (aero dynamic), która aż do maja 2017 r. będzie udostępniana zainteresowanym klientom do testowania.

Pojazd wyposażony jest w aerodynamiczne osłony boczne OptiFlow SideWings, umożliwiające zredukowanie zużycia paliwa, a także rozprysk wody przy jeździe z prędkościami autostradowymi. Poza tym naczepa została „uzbrojona” w szereg nowoczesnych rozwiązań firm Wabco i Transics, wśród których na pierwszy plan wybija się m.in. aplikacja SmartBoard, zapewniająca dostęp do podstawowych informacji o naczepie czy przyczepie (licznik km, masa nacisków na osie, sygnalizacja awarii hamulców). Urządzenie informacyjno-sterujące pozwala także na sterowanie funkcjami układu hamulcowego Trailer EBS i zawieszenia pneumatycznego (standardowo takie urządzenie posiada każda naczepa Stas). Dane z urządzenia dostępne są przez aplikację i mogą być na bieżąco monitorowane przez dyspozytora. Na wyświetlaczu SmartBoard widoczne są również informacje z dwóch czujników: IVTM/OptiTire - czujniki kontroli ciśnienia w kołach oraz BVA – czujniki zużycia klocków hamulcowych.
Naczepa Demo Stas w wersji MF 92 m³ typ AD w wyposażeniu ma również TX-TrailerGUARD - urządzenie telematyczne z kontrolą GPS i GPRS, które wspomaga obsługę floty poprzez zdalną kontrolę pojazdów. Rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo i wydajność poprzez możliwości monitorowania, zgłaszania i analizowania w czasie rzeczywistym wszystkich najważniejszych danych dotyczących naczepy lub przyczepy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.