[ATB] Wywiady [ATB] Technika

Steelwrist efektywnie i bezpiecznie

Data publikacji:

Szwedzka firma Steelwrist to przede wszystkim ceniony producent głowic wychylno-obrotowych, czyli tzw. tiltrotatorów, z powodzeniem wykorzystywanych do koparek kołowych i gąsienicowych. Działająca od 15 lat firma stawia coraz mocniejsze kroki na naszym rynku, o czym w rozmowie z redakcją atb - aktualności techniki budowlanej, mówi Piotr Kmieć, odpowiedzialny za sprzedaż produktów Steelwrist w Polsce.

Proszę przedstawić Państwa ofertę w zakresie narzędzi do maszyn budowlanych. Proszę wskazać do jakich grup maszyn jest dedykowana?

Steelwrist jest dziś najszybciej rozwijającym się producentem tiltrotatorów i szybkozłączy na świecie. Podstawową działalnością firmy
Steelwrist jest rozwój, produkcja i sprzedaż tiltrotatorów, szybkozłączy, pełnohydraulicznych systemów SQ, akcesoriów i osprzętu do koparek kołowych, gąsienicowych i koparko-ładowarek. Posiadamy umowę fabryczną z czołowymi producentami koparek takimi jak: Volvo, Doosan, Yanmar i JCB, która umożliwia klientowi zamówienie tiltrotatora od dilera wraz z fabrycznym montażem na koparce. Dzięki temu klient zyskuje czas i pewność, że wszystko jest idealnie spasowane i sprawdzone na etapie produkcji. Nasz szeroki asortyment produktów podzielony został na dwie podstawowe grupy: Narzędzia robocze Steelwrist obejmują łyżki, takie jak łyżki sortujące, do kopania, kabli i użytkowe, a także zrywaki, widły do palet, przecinarki do asfaltu i równiarki. Natomiast do drugiej grupy zaliczamy nasze hydrauliczne narzędzia robocze obejmujące gamę chwytaków wielozadaniowych, chwytaków sortujących, chwytaków palcowych oraz zamiatarek i zagęszczarek.

Wymienił Pan bogaty asortyment. Dlatego też proszę teraz wskazać główne elementy, którymi te produkty wyróżniają się na tle konkurencji.

Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Dlatego oferujemy takie rozwiązania, jak np. opatentowany system blokady przedniego sworznia Front Pin Lock, będący w standardzie we wszystkich symetrycznych szybkozłączach, zapewniający zminimalizowanie zagrożenia upadku łyżki w obszarze pracy koparki. Jest też zaawansowany System XControl i ergonomiczne dżojstiki Steelwrist, które są wiodącymi produktami na rynku. Kolejnym atutem jest nasza technologia SQ, która przekształci szybkozłącza i tiltrotatory w automatyczne systemy szybkozłączy łączące zarówno hydraulikę, jak i sygnały elektryczne w jednym ruchu w ciągu kilku sekund, a to wszystko bez potrzeby wychodzenia z kabiny. Nasze głowice obrotowe mają najniższą wysokość, są najlżejsze i wykonane z wysokiej jakości odlewów stalowych.

W jaki sposób oferowane produkty objęte są Państwa gwarancją? Jakie są terminy realizacji zamówionych pozycji?

Nasza bardzo dobrze zorganizowana i nieustannie szkoląca się sieć dilerów we współpracy z fabryką dokłada wszelkich starań, aby gwarancje rozpatrywane były w jak najkrótszym czasie. Gwarancja na tiltrotatory udzielamy na okres 24 miesięcy od zweryfikowanej daty dostawy. Dotyczy ona elementów opisanych w warunkach gwarancji.
Termin oczekiwania jest uzależniony od rodzaju produktu. Większość naszych mechanicznych narzędzi roboczych posiadamy w centralnym magazynie z siedzibą w Szwecji, natomiast jeżeli chodzi o głowice uchylno-obrotowe okres oczekiwania oscyluje w granicach 3 tygodni. Jest to uwarunkowane realizacją zamówienia urządzenia dedykowanego pod konkretną maszynę zgodnie z  potrzebami klienta. Nasze produkty poddawane są najbardziej zaawansowanym testom zanim trafią do klienta końcowego. Zapewnia to zminimalizowanie czasu postoju maszyny i wzrost wydajności pracy. Finalnie przekłada się to na pewny zwrot z inwestycji. Doświadczeni operatorzy zwykle szacują poprawę wydajności koparki na 20-35%, w zależności od rodzaju pracy.

Jakie nowości w tym zakresie wprowadziła Państwa firma w tym sezonie?

Naszym celem jest ciągłe doskonalenie produktów, oferty usług i wewnętrznych procesów, tak aby zaoferować poziom jakości, który spełnia lub przewyższa wymagania i oczekiwania naszych klientów. Dzięki temu jesteśmy niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie technologii. W tym roku rozszerzamy gamę produktów pełnohydraulicznych systemów szybkozłączy SQ, aby zwiększyć zakres dostępności do wszystkich koparek. Pod koniec 2020 r. planowana jest także sprzedaż naszej najmniejszej głowicy uchylno-obrotowej X02, która wypełni niszę w segmencie najmniejszych koparek w przedziale 700-2500 kg.

Oferenci osprzętu często stoją przed dylematem - zapewnić klientom przede wszystkim wysoką jakość czy niską cenę produktów. Na który z tych elementów kładziecie Państwo przede wszystkim nacisk?

Oczywiście dokładamy wszelkich starań aby sprostać obu powyższym aspektom które są najczęściej brane pod uwagę przez klientów podczas zakupu osprzętu do maszyn budowlanych. Kładziemy ogromny nacisk na jakość i bezpieczeństwo. Jednym z wielu faktów potwierdzających powyższą tezę jest zastosowanie odlewów stalowych, które łączą bardzo wysoką wytrzymałość w połączeniu z niską masą oraz zastosowanie opatentowanej niezależnej od czujników blokady przedniego sworznia FPL. Nasze produkty są starannie dopracowane dzięki najnowocześniejszym narzędziom symulacyjnym i ciągłej weryfikacji na każdym etapie produkcji. Marka Steelwrist kojarzona jest z wysoką jakością i profesjonalnym traktowaniem. Nic nie pozostawiamy przypadkowi!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 05/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.