[ATB] Aktualności

Sterowany żuraw HMF z siodełka

Data publikacji:
Sterowany żuraw HMF z siodełka

Firma HMF Polska, we współpracy z TB Truck & Trailer Serwis przekazała dla klienta 2110-L3 TS-JOY, zamontowany na podwoziu DAF CF 450 FAT 6x4 wyposażony dodatkowo w chwytak paletowy marki Kinshofer. Warto zwrócić uwagę, że żuraw ten sterowany jest z siodełka. Dla zwiększenia wygody operatora maszynę doposażono w dodatkową drabinkę umożliwiającą komfortowe wejście na stanowisko sterowania oraz w podgrzewane siedzisko.

 

Zobacz także: Hydraulika z drukarki

  Żuraw o momencie udźwigu 19,2 tm dla wysięgu 11,5 m posiada godny uwagi kąt obrotu wynoszący aż 450°. Żuraw w standardzie wyposażony jest w elektroniczny system kontroli udźwigu tzw. CE - RCL 5300 nadzorujący pracę żurawia (elektroniczny system zabezpieczający przed przeciążeniem - sygnalizacja dźwiękowa i optyczna od 80, 85, 90, 95 i 100% - wyłączniki awaryjne na wszystkich stanowiskach sterowniczych). Zaletą żurawia jest także tzw. „przeprost” ramienia z wysięgnikami hydraulicznymi w stosunku do ramienia pierwszego o 15° - co znacznie ułatwia podawanie ładunku do niskich pomieszczeń (kontenery, hale, garaże).

  Żuraw posiada 2 dodatkowe funkcje sterownicze - 5. i 6. funkcję, które mogą być wykorzystywane do sterowania obrotnicą hydrauliczną i chwytakiem paletowym. Zastosowany w tym rozwiązaniu przegub ósemkowy daje pionową charakterystykę udźwigów, nogi podporowe są wysuwane i opuszczane hydraulicznie zarówno z poziomu drogi, jak i z górnego siedziska. Węże hydrauliczne zostały poprowadzone w tym wypadku wewnątrz kolumny żurawia na złączu obrotowym, co pozwoliło zamontować żuraw bliżej zabudowy, otrzymując w ten sposób bardzo zwartą i odporną na działanie czynników atmosferycznych konstrukcję. W konfiguracji znalazł się również filtr wysokiego ciśnienia oraz co istotne - halogen oświetlający pole żurawia - co zwiększa bezpieczeństwo i komfort pracy operatora - szczególnie w trakcie pracy w godzinach wieczornych lub w okresie jesienno-zimowym. 

  – Żurawie w takiej konfiguracji stosunkowo rzadko zamawiane są przez klientów, a szkoda, bo zdecydowanie zasługują na uwagę. Tym bardziej cieszymy się, że mieliśmy szczególnie w tym trudnym dla branży czasie wciąż panującej epidemii zrealizować tak ciekawy projekt. Jestem przekonany, że taki żuraw doskonale sprawdzi się nie tylko jak w przypadku tego klienta w branży budowlano - remontowej, ale też na różnych innych polach eksploatacji – informuje Michał Sosnowski, kierownik regionalny sprzedaży w HMF Polska. 

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  Reklama
  Najnowsze artykuły:
  Reklama

  Najnowsze z kategorii

  Bądź na bieżąco!
  Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.