[ATB] Aktualności

Sto procent elektryczności Renault Trucks

Data publikacji:

Z okazji podróży Bruno Blina, prezesa francuskiego producenta, poświęconej dekarbonizacji, firma Renault Trucks na Motorworld w stolicy Bawarii – Monachium, zaprezentowała pełną gamę produktów elektrycznych.

    Sto procent elektryczności Renault Trucks

Podczas imprezy w dniu 12 stycznia Renault Trucks po raz pierwszy zaprezentował całą swoją całkowicie elektryczną gamę produktów - od lekkich pojazdów użytkowych po serię ciężką. Renault Trucks E-Tech Trafic i E-Tech Master również świętowały swoją niemiecką premierę. Wszystkie pojazdy były dostępne do jazd testowych podczas wydarzenia.

Kolejną atrakcją była wizyta Bruno Blina, prezesa Renault Trucks. Pod hasłem "The Good Move, committed to decarbonisation" odbył on swoją dekarbonizacyjną podróż po Europie. Na konferencji prasowej przedstawił kluczowe środki podejmowane w celu szybkiego i skutecznego zmniejszenia śladu węglowego firmy.

– Wraz z rozpoczęciem produkcji Renault Trucks E-Tech T i C, Renault Trucks jest obecnie jedynym europejskim producentem posiadającym gamę pojazdów elektrycznych o masie od 650 kg do 44 ton – mówi Bruno Blin, prezes Renault Trucks.

Firma Renault Trucks zobowiązała się, że do 2030 r. wszystkie sprzedawane pojazdy ciężarowe będą elektryczne lub neutralne pod względem emisji CO2. Paryskie porozumienie klimatyczne oficjalnie wymaga tego do 2040 r. W ten sposób firma zmniejszy emisje w sektorze transportu o prawie 3%. 

– Zobowiązaliśmy się wobec naszych klientów i społeczeństwa do pilnej redukcji emisji CO2 i walki ze zmianami klimatycznymi, czego nie możemy zrobić sami – podkreśla Bruno Blin. 

– Aby osiągnąć nasz długoterminowy cel neutralności węglowej, musimy bezwzględnie połączyć wszystkie części łańcucha wartości i musimy to zrobić teraz.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.