[ATB] Aktualności

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego - Beton z certyfikatem

Data publikacji:

Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego po raz kolejny wręczyło certyfikaty „Dobry Beton”. Uroczysta gala finałowa odbyła się 26 kwietnia w warszawskim Centrum Olimpijskim PKOL.

Odbywające się już po raz 15. o tej porze roku spotkanie to znakomita okazja do przybliżenia bieżącej kondycji branży betonu towarowego w Polsce - zarówno na tle ogólnej sytuacji gospodarczej, jak i całej branży budowlanej. Jak zatem podkreślał Michał Daszkiewicz, prezes SPBT, branża betonu towarowego widzi szansę na rozwój w ramach sektora mieszkaniowego, w którym wzrasta liczba rozpoczętych budów i wydanych pozwoleń na budowę. W tym kontekście ważnym czynnikiem rozwoju jest wdrażanie rządowego programu „Mieszkanie Plus” oraz rosnąca liczba inwestycji w związku z uruchomieniem kolejnych transz funduszy europejskich. – Polska jest znaczącym producentem betonu w skali UE. Zgodnie ze statystykami Europejskiej Organizacji Betonu Towarowego nasz kraj zajmuje piątą pozycję w Europie za takimi rynkami jak: Niemcy, Francja, Włochy i Wielka Brytania. Szacuje się, że w 2017 r. wielkość produkcji mogła wzrosnąć nawet do ponad 22 mln m³. Jako stowarzyszenie wspieramy nie tylko wzrost wolumenu rynku w Polsce, ale przede wszystkim chcemy dbać o jakość, a także bezpieczeństwo i ochronę zdrowia. Jest to cel znaku „Dobry Beton” – podkreślił prezes Daszkiewicz.
Do ścisłego finału bieżącej edycji kampanii zakwalifikowało się 18 wytwórni, z czego 13 zakładów dołączyło do tego elitarnego grona po raz pierwszy - pozostałe utrzymały dotychczasowy wysoki poziom dbałości o jakość produkcji. Kapituła znaku „Dobry Beton” przyznała również nagrody za innowacyjność i osiągnięcia, które otrzymały firmy: Erbud - za opracowanie i wdrożenie nowatorskich rozwiązań w zakresie organizacji i logistyki dostaw betonu przy budowie Galerii Młociny w Warszawie, a także Contractor (Lafarge w Polsce) - za wdrożenie autorskiego rozwiązania instalacji podgrzewania kruszyw z wykorzystaniem ciepła gazów spalinowych, co jest interesującym krokiem w kierunku ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.