[ATB] Technika

Strategia elektryfikacji napędów Yanmar

Data publikacji:

Yanmar, wiodący światowy dostawca rozwiązań energetycznych i maszyn przemysłowych, przedstawi na tegorocznych targach Bauma swoją strategię elektryfikacji napędów dla zapewnienia  neutralnej polityki pod względem emisji CO2. Firma podejmuje w ten sposób wyzwanie opracowania zrównoważonych rozwiązań energetycznych w kierunku „zrównoważonej przyszłości”.

    Strategia elektryfikacji napędów Yanmar

Na swoim stoisku targowym Yanmar zaprezentuje wybraną ofertę w zakresie nowych urządzeń przemysłowych, w tym opracowaną strategię elektryfikacji dla e-napędów oraz modułowy system akumulatorów o dużej gęstości.

Integrator systemów typu „All in one” dla sprzętu OEM

Japoński producent stworzył integrator dla systemów typu „All in one” w zakresie inteligentnych rozwiązań zasilania elektrycznego na potrzeby producentów sprzętu OEM. Połączył inżynierię systemów projektowania i produkcji elektrycznych układów napędowych z rozwojem sterowania, ewaluacją systemu, logistyką i z zapewnieniem najwyższej jakości. Trwałość i niezawodność są wartościami wypracowanymi w Yanmar przez ponad 100 lat, i na takie zaufanie partnerów trzeba zasłużyć. Tomohisa Tao, prezes Yanmar Power Technology stwierdził, że:

– Yanmar chce w pełni sprostać wyzwaniom naszych czasów, a transformacja jego firmy obejmie nowe produkty z technologiami paliw alternatywnych. Celem firmy, a także dilerów i partnerów OEM w tej strategii jest budowanie silniejszych relacji i tworzenie jeszcze większej wartości dla klienta dzięki nowej technologii energetycznej o większej wydajności i chroniącej środowisko.

Na targach Bauma 2022 zaprezentowana zostanie zelektryfikowana koparka demonstracyjna, która pokaże praktyczne zastosowanie technologii integratora systemów. Koparka wyposażona będzie w wydajny napęd elektryczny z 48-woltowymi akumulatorami z opcją szybkiego ładowania. Ta zeroemisyjna i cicha koparka pokaże wielki potencjał aplikacyjny opracowanych rozwiązań, łączący systemy zasilania i sterowania z zaawansowanym zarządzaniem w wszechstronnej i łatwej w obsłudze maszynie.

Modułowe systemy akumulatorów i nowe warunki gwarancji

Kamieniem milowym w realizacji wyzwań środowiskowych było dla Yanmar przejęcie firmy ELEO, zajmującej się technologiami wysoko wydajnych, modułowych systemów akumulatorowych, ponieważ zwiększyło możliwości wdrażania zelektryfikowanych układów napędowych. ELEO buduje właśnie nową fabrykę, podnosząc dziesięciokrotnie swoją roczną zdolność produkcyjną baterii o mocy do 500 MWh.
Dalszym krokiem w celu zrównoważonego rozwoju ma być według Yanmar wprowadzenie nowych warunków gwarancyjnych podczas przechodzenia na rozwiązania energetyczne neutralne pod względem emisji CO2. Yanmar oferuje swoim klientom bezpłatny wzorzec 5-letniej gwarancji (lub zamiennie 5000 h pracy) dla silników serii TN sprzedawanych na rynku europejskim, co podkreśla wysoką jakość i niezawodność dostarczanych rozwiązań. Carlo Giudici, dyrektor Industrial EMEA w Yanmar Europe, mówił że:

– To właśnie Yanmar ustanawia nowy punkt odniesienia, będąc pierwszym producentem, który oferuje taką gwarancję na maszyny terenowe. Ale to jeszcze nie wszystko.

Firma Yanmar rozpoczęła równolegle kilka nowych projektów energetycznych w różnych liniach biznesowych, w tym kogeneracyjne układy zasilane wodorem lub biogazem, badania nad silnikami na paliwo wodorowe, rozwiązania w zakresie zasilania dwupaliwowego gazem ziemnym, opracowanie technologii morskiej z ogniwami paliwowymi, a także technologie wspierające inteligentne rolnictwo oraz recyklingu zasobów. Ten szereg działań na rzecz zrównoważonego społeczeństwa przyczyni się z pewnością do opracowywania nowych źródeł energii dla klientów i przemysłu poprzez pracę na rzecz zerowej emisji CO2.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.