[ATB] Technika

Sumeramotor - Gazowe i biogazowe agregaty z Andrychowa

Data publikacji:

Oferta agregatów napędzanych silnikami na gaz ziemny jest dość obszerna i obejmuje 7 modeli.

Polski producent agregatów prądotwórczych firma Sumera Motor ma w swojej ofercie kilkadziesiąt modeli zasilanych silnikami spalinowymi. Oprócz modeli z jednostkami benzynowymi i diesela są także konstrukcje zasilane gazem ziemnym, LPG a nawet biogazem.

Agregaty z Andrychowa

Sumera Motor, to polskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją agregatów prądotwórczych, agregatów spawalniczych, motopomp oraz agregatów zasilanych z WOM ciągnika. W ofercie firmy oprócz tradycyjnych rozwiązań zasilanych silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi są także agregaty gazowe i biogazowe. Jak twierdzi sam producent “agregaty na gaz są bardziej ekonomiczne, ekologiczne, trwałe i niezawodne niż standardowe zespoły prądotwórcze napędzane silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi”.

Oferta agregatów napędzanych silnikami na gaz ziemny jest dość obszerna i obejmuje 7 modeli. Dwa mniejsze wyposażono w silniki Kohler CH730GAS. To chłodzona powietrzem jednostka stworzona na bazie silnika benzynowego o Kohler prędkości obrotowej 3000 obr./min. Agregaty prądotwórcze SMG-11/12ME oraz SMG-14TE zapewniają moc nominalną na poziomie odpowiednio 9 i 9,4 kW.
Większe jednostki napędzane są sprawdzonymi silnikami Lovol zbudowanymi w oparciu o konstrukcję chłodzonego cieczą silnika wysokoprężnego Lovol (1500 obr./min.) w związku z tym jego trwałość przy zasilaniu gazem jest bardzo duża.
Agregaty z silnikami LOVOL są sprzedawane w Polsce od 20lat. Obecnie w Polsce pracuje ~600szt. agregatów prądotwórczych z silnikami tego producenta.
Dostępne są modele o mocy od 24 do 80 kW.

Zasilane biogazem

Nowością w ofercie Sumera Motor są agregaty biogazowe. Producent z Andrychowa oferuje obecnie 3 modele o mocy od 15-50kW. We wszystkich trzech zastosowano silniki zasilane biogazem opracowane na bazie tego samego silnika Lovol o jakim wspomniano wyżej. Warto zaznaczyć, że polska firma oferuje swoje agregaty w dwóch wersjach: otwartej oraz zamkniętej w dźwiękoszczelnych obudowach. Wersje wyciszone mają w nazwie dodatkowe oznaczenie w postaci litery “S”.
Wszystkie produkowane agregaty są wyposażane w profesjonalne prądnice bezszczotkowe LINZ-ELECTRIC.

BK

foto: Sumera Motor

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.