[ATR] Nowości

Suokone/Hempol - Do prac usługowych

Data publikacji:

Uprzątanie pozostałości zrębowych czy pniaków przed sadzeniem lub wysiewem nowego pokolenia lasu - oto podstawowe funkcje spełniane przez rozdrabniarko-kruszarki Meri Crushers fińskiej firmy Suokone, które są również efektywnym narzędziem wykorzystywanym do usuwania podszytów, a także do wykonywania dróg zimowych lub przygotowywania leśnych dróg do wywozu drewna. Produkty te na naszym rynku oferuje poznańska firma Hempol.

Rozdrabniarko-kruszarki z serii MJS są także stosowane w rolnictwie - do przygotowania terenu pod uprawę, do corocznych zabiegów na pastwiskach oraz do pozyskania nowych terenów pod uprawę. Za ich pomocą można również łatwo i skutecznie usuwać krzewy i drzewa owocowe. Znajdują zastosowanie również w sektorze komunalnym, do takich prac jak: oczyszczanie i utrzymanie terenów pod liniami energetycznymi, przygotowanie tras sportowych i narciarskich, kształtowanie krajobrazu, przygotowanie terenu pod zabudowę mieszkalną i przemysłową.

Spore możliwości

Seria MJS dwa modele wyposażone w rotor o szerokości 1,95 i 2,45 m (średnica 500 mm), który standardowo uzbrojony jest w 74 lub 92 noże (dostępne również noże kute, wykonane z twardych stopów) - końcówki frezów wzmocnione są węglikiem spiekanym. Zostały one zaprojektowane do wykonywania prac usługowych. Przekazanie mocy na wał roboczy odbywa się za pośrednictwem przekładni łańcuchowych. Koła zębate zostały umieszczone na obydwu końcach wału roboczego rotora, sprzęgło przeciążeniowe ma postać zwykłego sprzęgła tarczowego lub hydraulicznego sprzęgła przeciążeniowego POC, którego praca kontrolowana jest ciśnieniem oleju. Maszyna o masie 1,8-2 t (z dostępnymi akcesoriami) charakteryzuje się niskim poziomem mocy do wydajności - do współpracy potrzebuje ciągnika o mocy 110-180 KM.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.