[ATB] Aktualności

Światowa premiera Stevenson Crane.

Data publikacji:

Stevenson Crane z Illinois przyjął w czerwcu dostawę największej ładowarki teleskopowej Manitou, MHT 12330. Jest to pierwszy MHT 12330, który został wyprodukowany i sprzedany przez francuskiego producenta.

Rick Stevenson z Stevenson Crane powiedział, że firma kupiła MHT 12330, ponieważ istnieje potrzeba powiększenia się.

Mieliśmy do czynienia z przypadkami, w których nasze 10225 i 10230 nie były wystarczająco duże - powiedział Stevenson - mówiąc wprost, rynek na większą maszynę sam się tworzy.

MHT 12330 ma udźwig 80 000 funtów i udźwig wideł 73 000 funtów. Jednostka napędzana jest 24-konnym silnikiem Deutz Stage 5 / Tier IV Final i ma maksymalną wysokość podnoszenia 39 stóp, 1 cal oraz maksymalny zasięg 21 stóp, 8 cali. Urządzenieposiadaluksusową kabinę i jest standardowo wyposażone w cztery kamery wideo zamontowane na urządzeniu (z obu stron, z przodu i z tyłu). Standardowo jest to także pakiet świateł drogowych i roboczych LED.

Stevenson powiedział, że urządzenie nadaje się do zastosowań w ciężkich warunkach przemysłowych, takich jak huty, rafinerie ropy naftowej, kamieniołomy, dystrybucja energii oraz projekty związane z olinowaniem / transportem ciężkim.

Stevenson i Manitou współpracowali przy budowie i specyfikacji maszyny, która uzupełniła obecny asortyment floty Stevensona. Stevenson, który wynajmuje i sprzedaje różnorodne urządzenia dźwigowe i dostępowe, widzi zwiększone zapotrzebowanie na ładowarki teleskopowe, powiedziała firmie ALH podczas wyłącznego przekazania.

Stevenson Crane Service ma silne zastosowanie w całym zakresie ładowarek teleskopowych - zauważył Stevenson - w rzeczywistości, w tygodniu, w którym przyjęliśmy dostawę MHT 12330 o pojemności 80 000 funtów, dostarczyliśmy również MT 420 o pojemności 4400 funtów.

Firma spodziewa się kolejnego dobrego roku w zakresie wykorzystania i możliwego wzrostu z niedawno uchwalonego rachunku za infrastrukturę transportową, Rebuild Illinois.

Rynek ładowarek teleskopowych jest silny i widzimy, że będzie silny przez następne 10 lat - powiedział Don Krause, wiceprezes ds. Komunikacji marketingowej w Stevenson Crane Services, Inc.

Ładowarka teleskopowa MHT 12330 do pracy w terenie ma wiele kompatybilnych osprzętów, dzięki czemu jest to prawdziwie wszechstronny, wielofunkcyjny nośnik, według Manitou. Różnorodny osprzęt pozwala maszynie transportować materiały wydobywcze lub obsługiwać duże elementy, takie jak pręty stalowe, szyny lub konstrukcje metalowe. Jednostka może być również przydatna podczas konserwacji sprzętu górniczego, wymiany kół, wymiany cylindrów lub przenoszenia przenośników.

Jednostka jest obecnie produkowana we Włoszech, a drugi MHT 12330 został wyprodukowany na rynek.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.