[ATB] Aktualności

Światowe premiery od Goodyear

Data publikacji:

Ubiegłoroczny powrót wiodących światowych targów sprzętu budowlanego i górniczego - Bauma był dla producentów doskonałą okazją, aby przedstawić swoje produkty szerokiej publiczności po trudnym okresie związanym z pandemią koronawirusa. Firma Goodyear była tam również obecna i na swoim stanowisku przedstawiła m.in. nowe opony serii Powerload i GP-3E dla maszyn budowlanych, a także udoskonalony system TPMS Heavy Duty.

    Światowe premiery od Goodyear

Zaufanie do produktów jest jednym z podstawowych filarów działalności firmy Goodyear. Ważne jest też zrozumienie potrzeb klienta, po to aby sprzedawca stawał się jednocześnie doradcą potrafiącym dostarczyć indywidualnie dobranych, zoptymalizowanych rozwiązań. Targi Bauma 2022 dały firmie Goodyear kolejną okazję do zademonstrowania roli, jaką odgrywają opony i rozwiązania w zakresie zarządzania oponami dla osiągnięcia założonych celów w zakresie wydajności i zrównoważonego rozwoju.

Goodyear Powerload oraz GP-3E

Opony serii Powerload zostały zaprojektowane dla kompaktowych ładowarek kołowych i równiarek pracujących w trudnych warunkach terenowych. Opony te mają zaimplementowaną technologię Smooth Guard Technology, czyli gładkie gumowe wzmocnienia z grubej gumy w obszarach najbardziej narażonych na uszkodzenia mechaniczne. Kolejną zaletą serii Powerload jest zaawansowany, samoczyszczący się wzór bieżnika, który daje doskonałą trakcję do przodu i na boki, umożliwiając ciągłą pracę w trudnych warunkach. Opony dostępne są w rozmiarach 18 oraz 20 cali.

Innowacyjną oponą o lekkiej konstrukcji jest model Goodyear GP-3E, przeznaczony do ładowarek kołowych, wozideł przegubowych i równiarek. Opona charakteryzuje się wytrzymałą konstrukcją z jednocześnie zmniejszoną masą własną, niskim poziomem wibracji dla zapewnienia wysokiego poziomu komfortu pracy kierowcy oraz zmniejszeniem kosztów użytkowania maszyny poprzez zapewnienie zrównoważonego poziomu trakcji i flotacji. Obecnie opony dostępne są w trzech rozmiarach, a kolejne cztery pojawią się już wkrótce.
Opony Powerload oraz GP-3E z technologią Electric Drive Ready mogą być z powodzeniem stosowane w elektrycznych i hybrydowych układach napędowych, a także w maszynach z konwencjonalnym silnikiem wysokoprężnym.

Udoskonalony system TPMS Heavy Duty

Na targach zaprezentowano również nowa wersję systemu TPMS Heavy Duty służącego do pomiaru ciśnienia w oponach oraz ich temperatury. Przegrzewanie opon powoduje bowiem o wiele szybsze ich zużywanie się. Wewnątrz opony umieszczane są odpowiednie sensory, z których sygnał przesyłany jest do modułu rejestrującego, umieszczanego na podwoziu pojazdu.

Zbierane informacje są następnie przesyłane do „chmury”. Goodyear FleetHub to aplikacja mobilna i internetowa, która dostarcza zarówno kierowcom jak i operatorom floty pojazdów informacje, które umożliwiają stałe zachowanie optymalnych parametrów pracy opony. To z kolei przekłada się na mniejsze zużycie opony oraz paliwa. System obsługuje również moduł lokalizacji GPS, który wskazuje bieżącą pozycję pojazdu, nawet gdy ten nie jest uruchomiony, gdyż zasilany jest z baterii. Funkcja ta z pewnością poprawia bezpieczeństwo użytkowanych maszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.