[ATB] Aktualności

Światowe trendy na platformie cyfrowej BKT Network

Data publikacji:

Firma BKT wkroczyła w świat cyfrowej komunikacji i marketingu. Jej najnowszy format to platforma BKT Network, gdzie zaproszeni do wirtualnego studia eksperci omawiają najnowsze trendy, wiadomości i spostrzeżenia z branży rolniczej, a teraz z OTR. W kolejnej odsłonie gośćmi wydarzenia byli: Jennifer Rauch, odpowiedzialna za cyfrowy marketing BKT na region europejski, Lucia Salmaso, Managing Director BKT Europe oraz Adrian Bell, dziennikarz branżowy.

    Światowe trendy na platformie cyfrowej BKT Network

BKT chce utworzyć społeczność, chce dotrzeć do ludzi także w przestrzeni cyfrowej. Tak następuje globalna transformacja, nowy format proponowany przez BKT ma na celu pomóc ludziom związanym z branżą przemysłową odkrywać nowe pomysły, nowe produkty i technologie. Informacje mają być przedstawiane w bardziej dostępnej formie, tak aby użytkownicy lepiej zapoznali się z firmą BKT i jej produktami. Platforma BKT Network cieszy się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy znacząca aktywność uczestników pierwszej edycji.

– Duże zaangażowanie społeczności w prezentowane przez nas tematy pokazuje, że potrzeba było takiego miejsca do prowadzenia rzeczowych dyskusji, nasza platforma cyfrowa BKT Network, jest właśnie takim miejscem

– komentuje Jennifer Rauch.

Pierwsza seria spotkań na platformie BKT obejmowała branżę rolniczą, odbyło się wówczas 8 spotkań po 40 minut każde, z czterema gośćmi i dwoma osobami prowadzącymi. Poruszano wtedy najbardziej istotne problemy z zakresu ogólnoświatowego rolnictwa, jak np. zmiany klimatu, ochrona gleby, zużycie wody, kobiety w działalności rolniczej itd. Takie „globalne talk show” przyciągnęło wielu zainteresowanych.

To było duże wyzwanie. Sukces platformy w branży rolniczej skłonił firmę BKT do przejścia do kolejnego, trudnego segmentu, jakim są maszyny OTR. To oczywiście wymagało pewnej ewolucji formatu, ale sukces pierwszej serii i zbudowana społeczność pozwoli z pewnością na osiągnięcie zakładanych celów. Druga edycja platformy BKT Network będzie w całości poświęcona maszynom branży OTR, a więc ładowarkom, koparkom, dźwigom, walcom itd.

– Przygotowanie spotkań, prowadzenie rozmów z ekspertami na tak istotne tematy było bardzo satysfakcjonujące. To co oferuje BKT jest czymś innym, czymś innowacyjnym, cieszę się, że mogłem w tym uczestniczyć i rozwijać ten projekt

– zauważa Adrian Bell.

Branża OTR to szeroki temat, są tutaj kopalnie, budownictwo, konstrukcje itd. Druga seria BKT Network poświęcona zostanie zagadnieniom związanym z przemysłem wydobywczym i kopalniami. Rolnictwo było bardziej indywidualnym podejściem, kopalnie to profesjonalny przemysł, to duży biznes. Pomiędzy branżami są jednak pewne podobieństwa. Zarówno przemysł i rolnictwo poszukują technologii, które zapewnią wyższą produktywność i efektywność.

W nowej serii BKT Network odbędą się 4, 25-minutowe spotkania. Specjalnie wybrane zostały tutaj tematy strategicznie ważne dla branży, zaproszeni zostali wysokiej klasy eksperci i dziennikarze branżowi. Widzowie mogą spodziewać się sporo materiałów z zakresu najnowocześniejszych technologii, a także rozwiązań przyjaznych dla środowiska naturalnego.

Pierwszy odcinek „Technologia, automatyzacja i robotyka” został przedstawiony 21 marca, drugi „Zrównoważony rozwój i ESG” przewidziany został na 18 kwietnia, „Alternatywna energia” 23 maja oraz „Net Zero i niska emisja dwutlenku węgla” na 20 czerwca. Nowa seria spotkań ma w jeszcze większym stopniu zapewnić interakcję pomiędzy uczestnikami a gośćmi, możliwe będzie np. zadawanie pytań za pośrednictwem mediów społecznościowych. Więcej informacji jest dostępne na stronie internetowej BKT oraz w jej social mediach.

– Nowa platforma zapewni prawdziwą wymianę zdań pomiędzy naszymi gośćmi a publicznością. Cieszymy się, że projekt wreszcie startuje. To kolejny rozdział, nie możemy się więc doczekać, aby zobaczyć, jak nasz nowy format spełni założone oczekiwania

– podsumowuje Lucia Salmaso.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.