[ATB] Budownictwo

Świętokrzyskie: Umowa na budowę obwodnicy Sukowa i Daleszyc podpisana

Data publikacji:

Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z wykonawcą rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 764 na wschód od Kielc. Inwestycja dotyczy trasy liczącej ponad 22 km długości i ma zakończyć się w lipcu 2019 roku.

Inwestycja została podzielona na dwa odcinki. Pierwszy z nich dotyczy budowy obwodnicy Sukowa (trasa pobiegnie od granicy miasta Kielce do miejscowości Kranów), a drugi stanowi obwodnicę Daleszyc (droga zacznie się wraz z końcem poprzedniego odcinka i poprowadzi do granicy gminy Daleszyce. Łącznie to ponad 22 km drogi.
Pierwsza część zadania została powierzona konsorcjum firm Fart i Trakt, które wyceniło swoje prace na 38,894 mln zł. Drugi etap trasy zrealizuje firma Budimex, która złożyła ofertę o wartości 75,816 mln zł. Inwestycja jest realizowana przy wsparciu z unijnym. Wyniesie one 137 mln zł i będzie pochodzić ze środków Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.
Równolegle ZDW w Kielcach wybrało firmę, która będzie prowadzić nadzór nad pracami budowlanymi. Ostatecznie wykonawcą tej części inwestycji została firma Eksametr z Warszawy, która zajmie się tym zdaniem za 976 tys. zł. 

– Budowa obwodnic będzie mieć kluczowe znaczenie nie tylko dla mieszkańców gminy. Oczywiście w pierwszej kolejności mamy na względzie bezpieczeństwo i jakość życia – na rynku w Daleszycach nie jest teraz bezpiecznie, codziennie przejeżdża tędy kilka do kilkunastu nawet tysięcy pojazdów. To zdecydowanie utrudnia poruszanie się pieszych w obrębie rynku. Natomiast równie ważnym aspektem jest wzmocnienie atrakcyjności inwestycyjnej naszej gminy i ogromne udogodnienie dla przedsiębiorców zainteresowanych naszymi terenami – wyjaśnia burmistrz Daleszyc, Dariusz Meresiński.
Inwestycja jest ważna również dla samej stolicy województwa świętokrzyskiego. Dzięki jej realizacji poprawi się droga wyjazdowa z Kielc w kierunku południowo-wschodnim. Prace budowlane mają ruszyć w lipcu 2019 roku.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.