Świnoujście: Bardzo wysokie oferty w przetargu na sprawny i przyjazny dostęp do portu

Świnoujście: Bardzo wysokie oferty w przetargu na sprawny i przyjazny dostęp do portu

Miasto Świnoujście otworzyło oferty w przetargu na budowę i przebudowę dróg w ramach zadania "Sprawny i przyjazny dostęp do infrastruktury portu w Świnoujściu - etap I". Niestety wszystkie otrzymane propozycje cenowe znacznie przewyższają budżet inwestora.

Inwestycja została podzielona na trzy zadania, do których realizacji firmy zgłaszały osobne propozycje. W każdej części przetargu inwestor otrzymał po jednej ofercie.
Pierwsze zadania dotyczy przebudowy ulicy Barlickiego wraz z budową drogi rowerowej. Jedyna propozycja pochodzi od konsorcjum firm MCCi Molewski. Jej wartość to 27,8 mln zł, przy budżecie inwestora równym 12,1 mln zł.
Kolejna część inwestycji przewiduje modernizację ulic Ludzi Morza i Ku Morzu oraz budowę obwodnicy Bazy Las. Tu jedyna oferta pochodzi od tego samego wykonawcy, co w przypadku zadania pierwszego. Jej cena to 56 mln zł, przy kwocie przewidzianej na realizację inwestycji równej 25,2 mln zł.

Ostatni fragment inwestycji to budowa nowego łącznika ul. Barlickiego z drogą krajową nr 3 wyceniło wraz z budową wiaduktu nad magistralą kolejową. Konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe wyceniło realizację tej części na 72 mln zł, przy budżecie zamawiającego równym 42 mln zł.

Zadania mają być prowadzone w systemie „projektuj i buduj”. W przypadku każdego z nich kryteria oceny propozycji są jednakowe: cena (60%), gwarancja (10%) oraz doświadczenie personelu podwykonawcy (30%).

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Redakcja ATR

Reklama
Powiązane artykuły