[ATB] Budownictwo

Świnoujście ma już 10 mln zł z wadium utraconego przez Astaldi

Data publikacji:

Urząd Miasta w Świnoujściu poinformował, że na konto miasta wpłynęło 10 mln zł z tytułu wadium utraconego przez konsorcjum na czele z Astaldi. Chodzi o kwotę, którą konsorcjum na czele z tym wykonawcą wpłaciło przystępując do przetargu na projekt i budowę tunelu pod Świną. Ze względu na późniejszą rezygnację z podpisania umowy, kwota ta przeszła na rzecz samorządu.

Przypomnijmy, konsorcjum włoskich firm Astaldi i Ghella wygrało przetarg na projekt i budowę tunelu, który ma połączyć wyspy Uznam i Wolin. Umowa miała być podpisana na początku lipca, ale wykonawca poprosił o dodatkowy czas ze względu m.in. na konieczność dopełnienia formalności finansowych.
Ostatecznie 3 sierpnia firma Astaldi (lider konsorcjum) poinformowała, że odstępuje od podpisania umowy. Konsekwencją tej decyzji, wynikającą z Prawa zamówień publicznych jest utrata na rzecz zamawiającego wadium wpłaconego w momencie przystąpienia do przetargu.
Jak poinformowało miasto, pieniądze właśnie wpłynęły na konto samorządu.
Wkrótce powinniśmy poznać planowany termin zawarcia umowy z wykonawcą wybranym po powtórnej ocenie ofert. Wcześniej informowano, że nastąpi to najpóźniej na początku września.
Wykonawcą tunelu ma być ostatecznie konsorcjum Porr, Porr Bau, Gülermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhut i Energopol Szczecin. Ta oferta jest o ok. 66 mln zł droższa od wybranej pierwotnie – oferta Astaldi była warta 793,186 mln zł natomiast Porr wycenił prace na 727,098 mln zł. Ta kwota jest jednocześnie o niespełna 3,5 mln wyższa niż planowany pierwotnie budżet zamawiającego.
Na wykonanie prac wykonawca będzie miał 48 miesięcy od podpisania umowy.
Inwestorem dla tego zadania jest miasto Świnoujście, a inwestorem zastępczym GDDKiA w Szczecinie. 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.