[ATB] Technika

System szybkiego pozycjonowania RPS od Trimble

Data publikacji:

Amerykańska firma Trimble oferuje swoim klientom system szybkiego pozycjonowania RPS (Rapid Positioning System), czyli rozwiązanie opracowane specjalnie pod kątem dowolnego rodzaju prac pomiarowych i tyczenia w branży budowlanej zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

System szybkiego pozycjonowania firmy Trimble to rozwiązanie dedykowane dla wszelkiego rodzaju prac związanych z pomiarami konstrukcji budowlanych. System mierzy odległości i znajduje pozycje w prosty i łatwy sposób, umożliwiając wykonanie różnorodnych zadań na każdym placu budowy. Jego szeroki zakres zastosowań obejmuje prowadzenie pomiarów związanych z wykonywaniem podłóg, ścian i sufitów, szalunków, instalacji elektrycznych, wodociągowych itd. System zawiera wszystko, co jest  potrzebne do mierzenia i wyznaczania punktów, linii i łuków w sposób szybki, łatwy i dokładny. Dzięki automatycznemu pozycjonowaniu i poziomowaniu, opatentowanej technologii układu wizualnego i zielonemu wskaźnikowi laserowemu system szybkiego pozycjonowania pokazuje swoje zalety i doskonale zastępuje tradycyjne rozwiązania. Do obsługi urządzenia wystarczy tylko jedna osoba, a system RPS z powodzeniem wytyczy obszar, zarejestruje dane i przeprowadzi wymagane pomiary. Urządzenie orientuje się automatycznie, na podstawie punktów odniesienia, a zastosowane intuicyjne i przyjazne użytkownikowi sterowanie jest wyjątkowo proste w obsłudze. Urządzeniem można zdalnie sterować dzięki technologii Trimble VISION. System szybkiego pozycjonowania może również współpracować z oprogramowaniem CAD.
Dzięki wykorzystaniu tabletu z dedykowanym oprogramowaniem Trimble Field Link można używać najpopularniejszych formatów zapisu danych. W pracy mogą być wykorzystywane modele 2D lub 3D w formatach IFC, DWG, DXF, SKP, a nawet modele zapisane jako pliki PDF i IFC. Wystarczy tylko zaimportować wybrany model i rozpocząć pomiary. System RPS zaznacza tyczone punkty z wykorzystaniem oprogramowania CAD na planie i eksportuje je do programu Field Link. Rapid Positioning System wykorzystuje do przesyłania danych sieć Wi-Fi lub WLAN, a jego promień roboczy wynosi 50 m. W pracy wykorzystuje zielony laser, klasy 2, który jest bezpieczny dla wzroku. Szacowany czas pracy z dwoma bateriami wynosi do 12 godzin.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.