System szybkiego pozycjonowania RPS od Trimble

System szybkiego pozycjonowania RPS od Trimble

Amerykańska firma Trimble oferuje swoim klientom system szybkiego pozycjonowania RPS (Rapid Positioning System), czyli rozwiązanie opracowane specjalnie pod kątem dowolnego rodzaju prac pomiarowych i tyczenia w branży budowlanej zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

System szybkiego pozycjonowania firmy Trimble to rozwiązanie dedykowane dla wszelkiego rodzaju prac związanych z pomiarami konstrukcji budowlanych. System mierzy odległości i znajduje pozycje w prosty i łatwy sposób, umożliwiając wykonanie różnorodnych zadań na każdym placu budowy. Jego szeroki zakres zastosowań obejmuje prowadzenie pomiarów związanych z wykonywaniem podłóg, ścian i sufitów, szalunków, instalacji elektrycznych, wodociągowych itd. System zawiera wszystko, co jest  potrzebne do mierzenia i wyznaczania punktów, linii i łuków w sposób szybki, łatwy i dokładny. Dzięki automatycznemu pozycjonowaniu i poziomowaniu, opatentowanej technologii układu wizualnego i zielonemu wskaźnikowi laserowemu system szybkiego pozycjonowania pokazuje swoje zalety i doskonale zastępuje tradycyjne rozwiązania. Do obsługi urządzenia wystarczy tylko jedna osoba, a system RPS z powodzeniem wytyczy obszar, zarejestruje dane i przeprowadzi wymagane pomiary. Urządzenie orientuje się automatycznie, na podstawie punktów odniesienia, a zastosowane intuicyjne i przyjazne użytkownikowi sterowanie jest wyjątkowo proste w obsłudze. Urządzeniem można zdalnie sterować dzięki technologii Trimble VISION. System szybkiego pozycjonowania może również współpracować z oprogramowaniem CAD.
Dzięki wykorzystaniu tabletu z dedykowanym oprogramowaniem Trimble Field Link można używać najpopularniejszych formatów zapisu danych. W pracy mogą być wykorzystywane modele 2D lub 3D w formatach IFC, DWG, DXF, SKP, a nawet modele zapisane jako pliki PDF i IFC. Wystarczy tylko zaimportować wybrany model i rozpocząć pomiary. System RPS zaznacza tyczone punkty z wykorzystaniem oprogramowania CAD na planie i eksportuje je do programu Field Link. Rapid Positioning System wykorzystuje do przesyłania danych sieć Wi-Fi lub WLAN, a jego promień roboczy wynosi 50 m. W pracy wykorzystuje zielony laser, klasy 2, który jest bezpieczny dla wzroku. Szacowany czas pracy z dwoma bateriami wynosi do 12 godzin.

PM

Reklama
Powiązane artykuły