[ATB] Nowości

System zdalnego sterowania

Data publikacji:

Niemiecka firma Meiller z siedzibą w Monachium jest producentem innowacyjnych, wysokiej jakości produktów dla budownictwa i sektora recyclingu. Podczas zeszłorocznych targów Bauma, Meiller zaprezentował nowy, innowacyjny system zdalnego sterowania i.s.a.r.-control remote 3, zapewniający intuicyjną obsługę i wysoką funkcjonalność użytkowania.

Nowa generacja sprawdzonego już systemu zdalnego sterowania firmy Meiller to udoskonalona funkcjonalność i jakość, a jednocześnie prostota obsługi. Elementy sterujące przeznaczone do obsługi nadbudówek zostały zredukowane dzięki zastosowaniu pilota i.s.a.r. 3. Pilot ten wyposażony jest w wyświetlacz, membranowe przyciski oraz wygodny joystick. Dzięki temu dla kierowcy obsługa urządzeń jest praktyczna i jeszcze łatwiejsza. Pilot i.s.a.r. 3. pozwala na pełną kontrolę wybranej nadbudówki Meillera z bezpiecznej odległości dając operatorowi również lepszą ocenę sytuacji w miejscu pracy.

Na wyświetlaczu pilota wyświetlane są główne funkcje przypisane do konkretnie wybranej nadbudówki. Poprawiono także oprogramowanie. Za pomocą dwóch przycisków strzałek można dokonywać przeglądu funkcji, środkowy przycisk start/stop uruchamia wybraną funkcję nadbudowy ciężarówki. Obwody funkcjonalne można wstępnie wybrać za pomocą czterech przycisków A, B, C, D umieszczonych w dolnej części pilota sterującego, a następnie przedstawić je na wyświetlaczu. Praktyczne zastosowanie ma również kontrola sekwencji, umożliwiająca zautomatyzowaną i bardziej wydajną realizację określonych cykli roboczych wykonywanych przez nadbudówki. Funkcje operacyjne zostały również uproszczone.

Nowy system zdalnego sterowania to nie tylko łatwiejsza obsługa nadbudówek, ale także oszczędność paliwa i zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i hałasu. Poprzez funkcję start/stop oraz opatentowaną przez Meiller automatyczną regulację prędkości, silnik pracuje tyko w trakcie wykonywania rzeczywistych zadań, a prędkość obrotowa jest regulowana w zależności od bieżącego zapotrzebowania na moc. W przypadku uszkodzeń lub zużycia poszczególnych części kontrolera, akumulator lub inne podzespoły można szybko wymienić.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.