[ATB] Nowości

Systemy przeciążeniowe do kruszarek Kleemann

Data publikacji:

W mechanicznej obróbce twardych skał i kamienia podczas procesu kruszenia mogą pojawiać się krótkotrwałe lub długotrwałe przeciążenia będące przyczyną nieplanowanych przestojów operacyjnych. Aby zapobiegać tym niepożądanym sytuacjom, należąca do Wirtgen Group firma Kleemann opracowała nową generację systemu przeciążeniowego EVO2 dla kruszarek, który gwarantuje wyższą niezawodność ich działania.

    Systemy przeciążeniowe do kruszarek Kleemann

Systemy przeciążeniowe EVO2 dla kruszarek realizują ważne zadanie, jakim jest zwiększenie gotowości operacyjnej zakładu w zrównoważony sposób poprzez zagwarantowanie możliwie nieprzerwanego procesu kruszenia. W tym celu kruszarki Mobicat MC 110 oraz Mobicone MCO 90 wyposażone zostały w mechaniczne i programowe systemy przeciążeniowe.

System przeciążeniowy na kruszarce szczękowej Mobicat MC 110 

Kruszarka szczękowa Mobicat MC 110 wyposażona została w wielostopniowy system  przeciążenia, dzięki któremu zyskuje większe bezpieczeństwo podczas napotkania niełamliwego materiału. W przypadku dostania się do kruszarki np. elementów metalowych, szczelina kruszenia (CSS) otwiera się automatycznie w ciągu maksymalnie dwóch sekund w całym zakresie szczeliny, lecz sama kruszarka nie musi być zatrzymywana w sytuacji chwilowego przeciążenia.

Dzięki temu rozwiązaniu komora kruszenia jest samoczynnie opróżniana i nie jest konieczne uciążliwe i czasochłonne ręczne czyszczenie kruszarki. Po usunięciu przyczyny przeciążenia układu system automatycznie sam powraca do pierwotnej szczeliny kruszenia i proces jest już normalnie kontynuowany. Płyta dociskowa zamontowana jako ustalony punkt zerwania nie zostaje naruszona, ogranicza się więc również niepotrzebne przestoje i zwiększa wydajność roboczą maszyny.

Systemy przeciążeniowe na kruszarce stożkowej Mobicone MCO 90

W kruszarce stożkowej Mobicone MCO 90 zastosowano dwa różne systemy przeciążeniowe. Pierwszy z nich - Tramp Release, chroni kruszarkę przed niełamliwymi materiałami, np. elementami z metalu. Komora wraz z okładziną unosi się automatycznie, aby umożliwić wpadnięcie nierozdrabniającego się materiału.

Jeszcze ważniejsze dla ciągłej produkcji jest wykrywanie przeciążenia systemem Ringbounce Detection, który reaguje na zbyt wysoki udział drobnej frakcji w materiale wsadowym i zapobiega  jej brykietowaniu i zapychaniu kruszarki. System Ringbounce Detection reaguje zgodnie z wyznaczonymi wymaganiami, dzięki czemu zapobiega ukrytym przeciążeniom. W jego przypadku ciśnienie hydrauliczne kruszarki jest zawsze stale monitorowane. W zależności od zastosowania maszyny można wybrać tryb pracy systemu skierowany na jakość produktu - tryb precyzyjny lub na maksymalną objętość - tryb mieszany.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.