[ATB] Budownictwo

Szacowane koszty przebudowy A4

Data publikacji:

Szacowane koszty przebudowy A4 na odcinku Wrocław-Krzyżowa to 4 mld zł - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Środki mają pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego.

"W przypadku A4 rozpatrywane są trzy warianty przebudowy" - powiedział Adamczyk. "Są one tak różne, że nie możemy mówić o dokładnych kosztach, kalkulowane są one w okolicach 4 mld zł" - poinformował w trakcie czwartkowej konferencji.

Jak mówił minister, jeden wariant przebudowy A4 przewiduje prace "na obecnym śladzie, kolejny na nowym przebiegu, a trzeci jest kombinacją dwóch wskazanych wariantów".

"Pieniądze będą pochodziły z Krajowego Funduszu Drogowego, będzie konieczność zwiększenia limitu na drogi krajowe" - dodał.

Adamczyk przypomniał też, że zgodnie z jego wcześniejszymi zapowiedziami, w grudniu ogłoszono przetargi na wykonanie analizy technicznej w związku z planowanym poszerzeniem autostrady A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą.

"Ruch na autostradzie A2 pomiędzy Warszawą i Łodzią już teraz zbliża się do wartości granicznych dla obecnego przekroju, a w najbliższych latach spodziewany jest dalszy stopniowy jego wzrost. Spowoduje to, w perspektywie kilku najbliższych lat, wyczerpanie przepustowości tej trasy. Owe połączenie będzie miało także bardzo istotne znaczenie w kontekście planów realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego, dlatego podjęliśmy decyzję o rozbudowie tego odcinka A2 do trzech pasów ruchu w każdą stronę" - powiedział minister Adamczyk.

Źródło: PAP

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.