[ATB] Aktualności DoosanŁadowarki kołowe

Szczegóły nowej serii ładowarek kołowych Doosan potwierdzone

Data publikacji:

Po podpisaniu umowy na wyłączność dostaw z holenderską firmą Tobroco-Giant, Doosan potwierdził szczegóły dotyczące nowej serii pięciu modeli kompaktowych ładowarek kołowych o masie od 3,5 do 5 t, które są już dostępne w ofercie firmy. Nowe kompaktowe ładowarki kołowe Doosan, obejmujące modele DL60-7, DL65-7, DL80-7, DL85-7 i DL80TL-7, są przeznaczone do szerokiego zakresu zastosowań, m.in. w budownictwie, rolnictwie, robotach ziemnych, gospodarce odpadami/recyklingu, wynajmie, kształtowaniu krajobrazu, transporcie materiałów, magazynowaniu i przemyśle.

Podobnie jak ich cięższe wersje z oferty firmy Doosan, nowe kompaktowe ładowarki kołowe wyznaczają standardy w branży pod względem wydajności, elastyczności, komfortu, bezpieczeństwa i niezawodności. Wszystkie nowe maszyny oferują pełen pakiet nowoczesnych funkcji technologicznych. Wśród nich znajdują się: mocny silnik zgodny z normą emisji spalin Stage V, hydrostatyczny napęd na 4 koła, stuprocentowa blokada mechanizmu różnicowego obu osi, wszechstronny i wydajny układ hydrauliczny, a także okazały udźwig przy zachowaniu odpowiedniej stabilności.

Wysoka moc i produktywność

Miniładowarki kołowe DL60-7 i DL65-7 są napędzane silnikiem zgodnym z normą Stage V o mocy 48,5 kW (66 KM) przy 1600 obr./min. Z kolei jednostka napędowa w modelach DL80-7, DL85-7 i DL80TL-7 ma moc 55 kW (75 KM) osiąganą przy 1500 obr./min. Oba silniki oferują wysokociśnieniowy wtrysk paliwa i precyzyjny rozrząd, przez co zapewniają bardzo wydajne spalanie. Układ oczyszczania spalin składa się z katalizatora utleniającego i filtra cząstek stałych o długiej żywotności, co pozwala ograniczyć emisję spalin bez konieczności stosowania układu SCR (selektywnej redukcji katalitycznej).

Elektroniczny układ sterowania napędem zapewnia wysoki komfort i precyzję jazdy (dostępne są różne tryby). Prędkość maksymalna w modelach DL60-7 i DL65-7 wynosi 30 km/h, natomiast w DL80-7, DL85-7 i DL80TL-7 prędkość jazdy wynosi 35 km/h. Przekładnia hydrostatyczna zwiększa efektywność przyspieszania i zapewnia płynną, bezwstrząsową pracę w każdej sytuacji. Pedał hamulca posiada funkcję jazdy do przodu - kiedy nie jest wciśnięty, układ napędowy ma do dyspozycji pełną moc. Lekki nacisk na pedał hamulca zmniejsza prędkość jazdy, a większa moc silnika jest wykorzystywana przez układ hydrauliki roboczej. Gdy pedał hamulca jest w pełni naciśnięty, maszyna zatrzymuje się, a hydraulika robocza ma do dyspozycji pełną moc silnika. Pozwala to oszczędzać paliwo i zapewnia szybsze działanie hydrauliki.

Oprócz hydrostatycznego napędu na 4 koła i sterowania samochodowego (Rexroth), nowe kompaktowe ładowarki kołowe Doosan są wyposażone w 100% blokadę mechanizmu różnicowego na obu osiach, co zawsze zapewnia dużą przyczepność, dużą siłę uciągu i płynność ruchu.

Komfort i bezpieczeństwo 

Operator może skupić się na wykonywanej pracy dzięki komfortowym i bezpiecznym elementom wyposażenia kabiny, takim jak wysokiej klasy fotel z zawieszeniem pneumatycznym w standardzie, regulowana kolumna kierownicy i radio DAB. Opcjonalnie we wszystkich modelach dostępna jest również klimatyzacja. Ponadto wszystkie niezbędne informacje można łatwo odczytać z panelu wskaźników.

Warto dodać, że dostępne są trzy wersje kabiny z certyfikatem ROPS/FOPS, spełniające różne potrzeby użytkowników. Wszystkie modele są standardowo wyposażone w dach bezpieczeństwa. Dla większego komfortu dostępne są wersje z dachem deluxe lub z całkowicie zamkniętą kabiną. Konstruktorzy Doosana zapewnili odpowiednią widoczność we wszystkich kierunkach, co pozwala na bezpieczną i precyzyjna pracę.

Sterowanie w jednej dźwigni

Dzięki dołączonemu dżojstikowi wszystkie najważniejsze elementy sterujące są zawsze w zasięgu ręki operatora, co umożliwia łatwą zmianę kierunku jazdy i trybu prędkości lub regulację blokady mechanizmu różnicowego. Pełna kontrola nad układem hydraulicznym jeszcze bardziej zwiększa wydajność i kontrolę.

Przegubowy układ wahadłowy zapewnia dużą stabilność i sprawia, że maszyny charakteryzuje niewielki promień skrętu, są niezwykle zwrotne, a w połączeniu z optymalnym rozłożeniem masy i kompaktowymi wymiarami zapewniają możliwość pracy również w ciasnych przestrzeniach. Rozwiązanie firmy Doosan gwarantuje, że wszystkie 4 koła pozostają na podłożu, nawet podczas pracy na nierównym terenie. Pozwala to operatorowi nie tylko na bezpieczną pracę, ale zawsze zapewnia odpowiednią trakcję. Aby uzyskać dodatkową wydajność, można wyposażyć modele DL80-7/DL85-7/DL80TL-7 w opatentowany system Stabilo.

Prawdziwa wielofunkcyjność 

Co ważne, w nowych miniładowarkach kołowych Doosana użytkownik zawsze ma pod ręką wystarczającą moc hydrauliczną do pracy z nawet najbardziej wymagającym osprzętem i zastosowaniami. W modelach DL80-7, DL85-7 i DL80TL-7 dostępna jest również opcja wysokiego przepływu do 121 l/min.

Aby sprostać naprawdę szerokiemu zakresowi zastosowań, kompaktowe ładowarki kołowe Doosan są wyposażone w trzy rodzaje kinematyki, co pozwala na dostosowanie ich do preferencji: ramię Z-bar zapewniające dużą siłę odspajania i okazałą wysokość załadunku (DL60-7 i DL80-7), ramię z drążkiem pociągowym skutkujące niższą ramą przednią i większym udźwigiem (DL65-7 i DL85-7, a także ramię teleskopowe zapewniające maksymalną wysokość podnoszenia i zasięgu. (DL80TL-7). Wszystkie modele Doosan są standardowo wyposażone w hydrauliczne szybkozłącze. Umożliwia to bezpieczną i błyskawiczną wymianę osprzętu dodatkowego.

Dostępna jest szeroka gama osprzętu, który można dostosować do wszystkich potrzeb klientów, od magazynu po recykling, budownictwo, rolnictwo, kształtowanie krajobrazu czy utrzymanie dróg, w tym kilka rodzajów łyżek, widły do obornika, widły do palet, miotły, chwytaki czy lemiesze do śniegu.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.