[ATB] Budownictwo

Szczyt w Davos

Data publikacji:

We wtorek 23 stycznia w Davos w Szwajcarii rozpoczęło się 48 Światowe Forum Gospodarcze. Prezydenci, przedstawiciele rządów, wybitni ekonomiści , przedstawiciele organizacji pozarządowych, największych globalnych koncernów i mediów spotykają się w tym roku pod hasłem „Tworzenie wspólnej przyszłości w podzielonym świecie”.

Polskiej  delegacji w Davos przewodniczą  prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Prezydent, dla którego jest to pierwsza wizyta na szczycie,  będzie nas reprezentował w debacie o przyszłości regionu Europy Środkowej i Wschodniej. Weźmie udział w kilku otwartych i zamkniętych dla słuchaczy panelach, a poza tym ma potwierdzony szereg spotkań dwustronnych, m.in. z królem Jordanii Abdullahem II, prezydentem Serbii Aleksandrem Vučiciem czy przewodniczącym Unii Afrykańskiej, którym jest prezydent Gwinei Alpha Condé. Andrzej Duda, wzorem swoich poprzedników, zamierza też  zająć się dyplomacją ekonomiczną na rzecz polskich firm.
Z kolei premier Mateusz Morawiecki zaplanował udział w trzech panelach poświęconych rozmowom na tematy geopolityczne związane głównie z wyzwaniami, jakie stoją przed Starym Kontynentem, ale także wizją jego rozwoju.

Poza oficjalnymi spotkaniami  w Davos odbywają się dwustronne i kuluarowe rozmowy. Wiadomo np., że premier Morawiecki spotka się w cztery oczy z premier Norwegii Erną Solberg, premierem Holandii Markiem Rutte czy Rickiem Perry, sekretarzem ds. energii  USA.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.