[ATB] Nowości

Takeuchi/Maszynobud - Długowieczne Japończyki

Data publikacji:

W branży instalacji elektrycznych, dobrej jakości koparki to podstawa sprawnego wy-konywania robót. Dobrym tego przykładem jest Zakład Elektroinstalacyjny Piotra Pie-chela, mający siedzibę w miejscowości Krzywiń, niedaleko Kościana.

Istniejąca od 1991 r. firma specjalizuje się przede wszystkim w budowie stacji transformatorowych i układaniu linii kablowych na terenie całego kraju. Przedsiębiorstwo wykonuje zlecenia również dla firm z branży telefonii komórkowej, dostawców energii elektrycznej czy przewoźników kolejowych.

Pierwsza używana

– Od początku naszej działalności związani jesteśmy z marką Takeuchi. Pamiętam, że pierwszą minikoparką japońskiego producenta była używana, 10-letnia maszyna sprowadzona z zagranicy pod koniec lat 90. Co ciekawe minikoparka od  razu została przetransportowana na miejsce robót a w naszej firmie przepracowała kolejne 10 lat, będąc w użyciu praktycznie codziennie – mówi Piotr Piechel, właściciel firmy, po czym dodaje: - To co jest najważniejsze przy tego typu maszynach to zwyczajne, regularne przeglądy serwisowe i systematyczna wymiana płynów eksploatacyjnych oraz zużywających się elementów. Przy takim podejściu maszyna „nie cierpi” i staje się długowieczna, co pozwala jej z nawiązką na siebie zapracować.

Prócz długiego czasu eksploatacji koparki Takeuchi cechuje m.in. oszczędne zużycie paliwa. – Przy pełnym zbiorniku paliwa i standardowej codziennej pracy, maszyny potrafią wytrzymać bez tankowania około 3 dni. W konkurencyjnych rozwiązaniach jest to często niecały dzień pracy. Wiemy to od naszych operatorów, którzy przy okazji rozmów z użytkownikami innych maszyn tego typu mają porównanie – twierdzi Piotr Piechel.

Operatorzy nie chcieli innej

W dotychczasowej działalności firmy pracowało osiem minikoparek spod znaku Takeuchi. – W 2013 r. postanowiliśmy rozszerzyć park maszynowy o nowe koparki. Przy tej okazji przeanalizowaliśmy oferty innych producentów. Na ich tle japońska marka wypadała zdecydowanie drożej, jednak nasi operatorzy, którzy do tej pory byli zadowoleni z maszyn Takeuchi nie wyobrażali sobie zmiany na inne – mówi Piotr Piechel. Ostatecznie w przeciągu trzech lat firma zdecydowała się na zakup 3 minikoparek - dwóch modeli TB216 oraz TB016. Maszyny zostały zamówione w wersji standardowej, z łyżkami o szerokości 30, 50 i 60 cm. – Tylko jedna z minikoparek wyposażona została w skrętną łyżkę, która bardzo dobrze sprawdza się przy zapadających się wykopach. Minikoparki dostarczyła nam firma Maszynobud z Bonikowa koło Kościana, diler marki Takeuchi– tłumaczy Piotr Piechel. Właściciel firmy ceni sobie profesjonalizm dilera i obsługę serwisową. – Nie ukrywam, że jestem zadowolony ze współpracy z firmą Maszynobud. Wszystkie „interwencje” serwisowe wykonywane są przez nich w naszej firmie i ograniczają się jedynie do standardowych przeglądów po określonej liczbie przepracowanych motogodzin. To tyle w kwestii awaryjności maszyn Takeuchi – kwituje z zadowoleniem właściciel firmy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.