[ATB] Aktualności

Targi bauma CTT Russia 2018 

Data publikacji:

Czerwcowe targi bauma CTT Russia 2018 w Moskwie mają być dla branży przemysłu maszyn budowlanych jedną z najważniejszych imprez w tym roku. Dzięki powrotowi rosyjskiego rynku maszyn na ścieżkę wzrostu, prognozy dla tych największych w Rosji targów są bardzo obiecujące. Wspierana po raz pierwszy w swojej historii przez Ministerstwo Budownictwa, Mieszkalnictwa i Usług Komunalnych impreza zgromadzi wiele czołowych firm z branży, a w jej programie pojawią się nowe elementy, w tym po raz pierwszy strefa demonstracyjna. 

Dobiegające z rynku rosyjskiego najświeższe sygnały ekonomiczne są bardzo pozytywne. Potwierdzają to m.in. doniesienia Stowarzyszenia Europejskich Przedsiębiorstw (AEB), będącego najpoważniejszą reprezentacją zagranicznych inwestorów w Rosji, według których w ub. roku w Federacji Rosyjskiej sprzedano aż o 45% więcej maszyn budowlanych niż w roku 2016. Obserwacje Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Maszynowego (VDMA) wskazują przy tym, że szczególnie duże zainteresowanie dotyczy obecnie m.in. koparek gąsienicowych oraz koparko-ładowarek.
Jednak mimo cieszącego wzrostu, w ocenie VDMA niemieccy producenci maszyn budowlanych nie powrócili jeszcze pod względem sprzedaży na pozycje z okresu boomu i dynamicznego rozwoju rynku rosyjskiego. – Jesteśmy mimo wszystko przekonani, że rynek nadal będzie rósł i że targi, które wspieramy od lat, zapewnią dodatkowe pozytywne impulsy biznesowe – podkreśla z optymizmem Franz-Josef Paus, prezes Stowarzyszenia Producentów Maszyn Budowlanych przy VDMA.

Pokaźna lista wystawców

Swój udział w targach bauma CTT Russia potwierdziło już wiele ważnych firm, w tym dużych międzynarodowych koncernów. Na przykład w segmencie maszyn do betonu w Moskwie zjawią się takie firmy, jak  Elkon, Masa, Putzmeister, Schwing i Top-Werk, natomiast branżę sprzętu do podnoszenia ładunków będą reprezentować m.in. firmy Chaika, Fassi, Haulotte, Hyva, Kudesnik, Magni i Manitou. Na targach nie zabraknie również pojazdów budowlanych, które zaprezentują firmy Daimler, Kamag, Kamaz, Nicolas, Scheuerle czy Kögel. Z kolei najnowszy sprzęt i rozwiązania do budowy dróg pokażą m.in. firmy Ammann, KEMZ (Kovrov Electromechanical Plant), Wirtgen czy Zavod Dorojnih Mashin. Bogata będzie także ekspozycja maszyn budowlanych, takich firm jak Bauer, Hyundai, Kobelco, RM Terex, SDLG, Shantui, XCMG czy Zoomlion. Poza tym Chiny, Niemcy, Finlandia i Włochy będą miały również pawilony narodowe.
Po raz pierwszy w historii targów CTT podczas tegorocznej edycji zostanie wyodrębniony specjalny plac pokazowy o powierzchni 3000 m², na którym producenci będą mogli zaprezentować swoje maszyny w akcji.

Szóstka w sieci bauma

Organizowane od roku 2000 w centrum wystawowym Crocus Expo w Moskwie, na powierzchni 61 tys. m², doroczne międzynarodowe targi maszyn i technologii budowlanych bauma CTT Russia to największe wydarzenie branży przemysłowej w Rosji. Zaplanowana na 5-8 czerwca br. wystawa będzie już 19. edycją imprezy, która w roku 2017 zgromadziła 557 wystawców z 30 krajów i 20 tys. uczestników, głównie z krajów WNP.
Od grudnia 2015 r. rosyjskie targi należą do spółki Messe München i od dwóch edycji funkcjonują pod zmienioną nazwą „bauma CTT Russia” (wcześniej CTT). Messe München to organizator wiodącej na świecie wystawy maszyn budowlanych „bauma” i ponad 200 imprez targowych w różnych branżach, w Monachium w Niemczech i w innych krajach, gromadzących ponad 50 tys. wystawców i około 3 mln zwiedzających. Oprócz bauma CTT Russia, w branży maszyn budowlanych monachijska spółka organizuje także targi bauma China w Szanghaju i bauma Conexpo India w Delhi, a we współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów Sprzętu (AEM) - bauma Conexpo Africa w Johannesburgu. Jako ostatnie do „sieci bauma” dołączyły w marcu 2017 r. targi M&T Expo w São Paulo w Brazylii, organizowane na licencji Messe München przez Stowarzyszenie Techniki Budowlanej i Górniczej Sobratema.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.