[ATB] Aktualności

Targi Bauma w nowym terminie

Data publikacji:

Przyszłoroczne targi Bauma zostają przesunięte na jesień 2022 roku. Jest to wynik wielu rozmów pomiędzy Messe München i czołowymi przedstawicielami branży, jak również Radą Doradczą. Nowy termin to 24-30 października 2022 r. Biorąc pod uwagę szczególnie długie okresy planowania dla wystawców i organizatorów na największych targach na świecie, decyzja musiała zostać podjęta już teraz. Daje to wystawcom i zwiedzającym bezpieczną podstawę do przygotowania nadchodzącej baumy.

Początkowo targi Bauma miały się odbyć w dniach 4-10 kwietnia 2022 roku. Pomimo pandemii, zarówno reakcja branży, jak i poziom rezerwacji był bardzo wysoki. Jednak w licznych rozmowach z klientami coraz częściej pojawiało się przekonanie, że termin kwietniowy niesie ze sobą zbyt wiele niewiadomych w związku z globalną pandemią. Przeważała opinia, że obecnie trudno jest ocenić, czy podróże po świecie - które są kluczowe dla powodzenia targów - będą za rok znów w dużej mierze niezakłócone.

Za przesunięciem terminu opowiadali się przede wszystkim wystawcy globalni, którzy oczekują, że na targi Bauma przyjadą klienci z całego świata i dokonają odpowiednio wysokich inwestycji w budowę stoisk, logistykę i bazę hotelową. Widzieli oni, że w przypadku dotrzymania terminu kwietniowego zagrożona jest decydująca korzyść z targów, jaką jest zgromadzenie całej branży i bycie centrum dla wszystkich rynków.

Dzięki tej decyzji wystawcy i odwiedzający mają teraz jasność i bezpieczną podstawę do planowania, podkreśla Klaus Dittrich, prezes i dyrektor generalny Messe München: – Decyzja o przesunięciu Baumy nie była dla nas oczywiście łatwa. Ale musieliśmy ją podjąć teraz, zanim wystawcy zaczną planować swój udział w targach i dokonają odpowiednich inwestycji. Niestety, mimo rozpoczętej na całym świecie akcji szczepień, nie można jeszcze przewidzieć, kiedy pandemia zostanie w znacznym stopniu opanowana i możliwe będzie nieograniczone podróżowanie po całym świecie. To utrudnia planowanie i kalkulację uczestnictwa zarówno dla wystawców, jak i dla zwiedzających. W tych okolicznościach nie bylibyśmy w stanie spełnić naszej głównej obietnicy, że Bauma, wiodące targi na świecie, reprezentują całe spektrum branży i generują międzynarodowy zasięg jak żadna inna porównywalna impreza. W ostatniej edycji Bauma gościła uczestników z ponad 200 krajów z całego świata. Decyzja ta jest więc spójna i logiczna.

Joachim Schmid, dyrektor zarządzający VDMA popiera decyzję i cieszy się, że Messe München zastosowało się do prośby branży:

– Decyzja jest trudna, ale daje wszystkim stronom potrzebne podstawy planowania. Branża zrobi teraz wszystko, co w jej mocy, aby Bauma w październiku 2022 r. była udana. Nawet bez kryzysu zdrowotnego firmy muszą stawić czoła wyzwaniom takim jak cyfryzacja, autonomiczne place budowy i zrównoważony rozwój oraz być na bieżąco ze zmianami, aby nie pozostać w tyle. W tym celu potrzebują Baumy jako barometru innowacji i platformy do nawiązywania kontaktów. W przyszłorocznym październiku wszyscy spotkamy się ponownie w Monachium.

Niezależnie od przesunięcia terminu, techniczne i organizacyjne planowanie Baumy 2022 jest kontynuowane. Rdzeniem Baumy 2022 będzie impreza face-to-face, uzupełniona i rozszerzona o ofertę cyfrową. – Dzięki temu klienci z całego świata będą mogli uczestniczyć w Baumie, nawet jeśli nie będą mogli lub nie będą chcieli przyjechać do Monachium – wyjaśnia Klaus Dittrich.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.