[ATB] Aktualności

Targi Budma. Rozwiązania na medal

Data publikacji:

W dniach 31 stycznia - 3 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się targi Budma. Organizatorzy tradycyjnie już wyróżnili szereg produktów złotymi medalami MTP - poniżej przedstawiamy wybrane (związane bezpośrednio z branżą maszynową), docenione w ten sposób za innowacyjność, pomysłowość i nowoczesność rozwiązania.

    Targi Budma. Rozwiązania na medal

Na medalowe wyróżnienie zasłużyła m.in. zgłoszona przez firmę Wacker Neuson kompaktowa elektryczna ładowarka teleskopowa Kramer 1445e. Maszyna wyposażona w bezemisyjny napęd elektryczny charakteryzuje się przede wszystkim relatywnie niewielką masą roboczą, napędem na wszystkie koła, sporą zwrotnością i pokaźnym obciążeniem użytkowym. Ładowarka legitymuje się udźwigiem na poziomie 1450 kg (widły do palet) i wysokością załadunku 4,5 m.

Kolejnym złotym medalistą Budmy jest zgłoszona przez firmę EWPA pierwsza minikoparka elektryczna Case Construction Equipment z serii D - model CX15EV o masie roboczej 1,3 t. Maszyna z silnikiem o mocy 16 kW (zasilana przez akumulator ładowany do pełna w niecałe 2 h!), wyróżnia się wysokim komfortem pracy operatora. Wystarczy bowiem rzut oka na kabinę, w którym znajdują się m.in.: automatyczna klimatyzacja, personalizowane sterowanie elektrohydrauliczne, wygodne ustawienia dodatkowych obwodów hydraulicznych, opcjonalna amortyzacja fotela, kamera cofania, a także radio DAB, łącze Bluetooth i dodatkowe gniazdo Aux-In.

Podczas targów w Poznaniu „ozłocona” zostanie również mobilna wieża monitorująca MobiGuard (zgłoszona przez firmę Impel). To autorskie rozwiązanie (wybrane w 2022 r. w prawie 1000 inwestycji) nie jest niczym innym tylko autonomicznym systemem bezpieczeństwa obiektu, które zapewnia nadzór i zdalną kontrolę dostosowane do specyfiki terenu.

Bardzo dobrze sprawdza się w zapewnianiu bezpieczeństwa rozległych i trudno dostępnych miejsc, np. terenów budów - wskazują na to opinie użytkowników, potwierdzających ograniczenie strat klientów o ok. 90% oraz oszczędności wynikające z braku kosztów posterunków ochrony rzędu 75%. Rozwiązanie firmy Impel bazuje na profesjonalnych kamerach i czujnikach reagujących na każde zdarzenie i gwarantujących aktywność praktycznie w każdych warunkach - niezależne zasilanie zapewniają panele fotowoltaiczne i ogniwa paliwowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.