[ATB] Aktualności

Tatra - Nowe otwarcie

Data publikacji:

Redakcja atb - aktualności techniki budowlanej - gościła tym razem w zakładzie produkcyjnym firmy Tatra. Podczas spotkania 30 maja można było zapoznać się z historią oraz teraźniejszością najstarszego producenta samochodów silnikowym w Europie Środkowej (3. na świecie).

Wizyta rozpoczęła się zwiedzaniem muzeum, a także okazałego zakładu produkcyjnego. Jednak jedną z głównych atrakcji była wizyta na poligonie testowym samochodów ciężarowych, gdzie duże możliwości mogły zaprezentować pojazdy dedykowane dla wojska oraz najnowsze modele pojazdów budowlanych z serii Phoenix, z silnikami Paccar MX spełniającymi normę emisji spalin Euro 6 (automatyczna skrzynia biegów ZF, Allison; komfortowa kabina DAF). Pojazdy Tatra charakteryzują się m.in. koncepcją podwozia opartą na centralnej rurze nośnej i niezależnych wahliwych półosiach, wprowadzoną do produkcji przez Hansa Ledwinkę w 1923 r. Zatrudniające 1300 osób przedsiębiorstwo oferuje cztery podstawowe linie produktowe - Tatra Phoenix, Tatra Force, Tatra Tactic i Tatra Terra. W 2016 r. fabryka Tatry wyprodukowała 1326 pojazdów, o 54% więcej niż w 2015 r. Historycznie rynek polski jest dla Tatry jednym z najważniejszych - od 1945 r. do naszego kraju trafiło prawie 16 tys. ciężarówek produkowanych w Czechach (więcej tylko zostało sprzedanych w b. Czechosłowacji oraz wyeksportowanych do Rosji i Chin). Od maja br. przedstawicielem Tatry na rynku polskim jest firma EG Polska.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.