[ATB] Budownictwo

TechnipFMC wygrywa rosyjski kontrakt na gaz

Data publikacji:

Największy prywatny producent gazu w Rosji, Novatek, podpisał kontrakt z TechnipFMC na kwotę 6,8 miliarda euro, aby pracować nad projektem Arctic LNG 2 na Syberii.

Umowa jest najnowszym projektem, którego celem jest opracowanie około 7 miliardów baryłek ekwiwalentu ropy naftowej z pola gazowego, które według przewidywań utrzyma łączne rezerwy prawie 2 bilionów m3.

Prace nad przygotowaniem Arctic LNG 2 obejmą instalację trzech struktur grawitacyjnych (GBS) w Zatoce Ob. Są to konstruowane platformy, które będą holowane do pozycji, zanim zostaną celowo zatopione w płytkich wodach, aby służyć jako fundament dla platform wiertniczych.

Betonowy OWB będzie miał długość, szerokość i wysokość odpowiednio 330 m, 152 mi 30 m.

Będą one gospodarzem trzech pociągów skraplających gaz ziemny, z których każdy ma zdolność produkcyjną 6,6 mln ton LNG rocznie.

W grudniu 2018 r. Novatek zawarł umowę o wartości 2,25 mld EUR na zaprojektowanie, budowę i instalację GBS do spółki joint venture między rosyjskimi spółkami Saren i Renaissance Heavy Industries Russia oraz włoskim kontrahentem Saipem.

Firmy te będą również odpowiedzialne za budowę powiązanych magazynów LNG, które będą miały łączną pojemność 687 000 m3.

Olav Olsen został podzlecony przez Saipem w celu zapewnienia front-endowej inżynierii i projektu GBS.

Novatek podpisał umowę z Nuovo Pignone w grudniu 2018 r. Na dostawę urządzeń turbinowych zawierających turbiny gazowe i generatory turbin gazowych do projektu.

LNG produkowany z Arctic LNG 2 będzie obsługiwał rynki w Azji i będzie transportowany trasą Morza Północnego, która została opracowana po raz pierwszy dla sąsiadującego projektu Jamatek LNG w Novatek.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.