[ATB] Opinie użytkowników

Terex Cranes/Herkules/Warbud - Najwyższy budynek w Unii

Data publikacji:

Wieża Varso, budowana w warszawskiej dzielnicy Wola, to budynek, o którym można się wypowiadać w samych superlatywach. Kompleks biurowy o łącznej wysokości 310 m będzie bowiem najwyższym budynkiem w UE i po zakończeniu budowy będzie górował nad całą stolicą Polski. Kluczową rolę w budowie odgrywa kilka żurawi wieżowych Terex Cranes dostarczonych przez spółkę Herkules - z których w tym prestiżowym projekcie korzysta wykonawca, firma Warbud.

Po pierwsze, Terex Cranes jest naszym preferowanym dostawcą żurawi, dlatego też posiadamy szeroki wybór maszyn tego producenta spełniających wszystkie możliwe wymagania. Po drugie, modele CTT 332 i CTL 340, zamówione specjalnie na potrzeby tego projektu, dzięki wysokiemu udźwigowi i konstrukcji doskonale dopasowały się do warunków terenowych. Żurawie wieżowe typu CTL 340 są idealnym wyposażeniem do budowy wieżowców - wyjaśnia Mateusz Rychlewski, dyrektor sprzedaży w firmie Herkules.

Ponadto obie maszyny zostały szybko przetransportowane z pobliskiego oddziału dystrybutora pod Warszawą na plac budowy, gdzie czteroosobowy zespół Herkulesa zmontował je w ciągu 4 dni.

Wsparcie projektu

Przedtem jednak zespół firmy Herkules miał wiele do zrobienia - przecież tak gigantyczny projekt budowlany wymaga niezwykle skrupulatnego planowania i koordynacji ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w budowę.

– Jednak od samego początku mogliśmy liczyć na wsparcie działu inżynierii aplikacji Terex – relacjonuje Mateusz Rychlewski. W ramach tego projektu zespół Terex opracował zarówno optymalny układ placu budowy dla żurawi wieżowych, jak i zaawansowaną technicznie koncepcję późniejszego montażu tych maszyn równolegle do postępu budowy budynku. Wymagana była solidna wiedza techniczna, szczególnie w przypadku żurawia CTL 340-24, ponieważ planuje się, że będzie on „wspinał się” nieprzerwanie z budynkiem na wysokość do 240 m. Producent wspierał również swoich klientów na placu budowy. Przez cały czas montażu na placu budowy był obecny pracownik serwisu technicznego Terex Cranes, a kierownik sprzedaży Bartosz Irzyniec również regularnie odwiedzał plac budowy. Ta usługa producenta jest wysoko ceniona przez polskiego dystrybutora. – Nasz kontakt z firmą Terex Cranes opiera się na zaufaniu. Zawsze możemy polegać na szybkim i kompetentnym wsparciu, z którego chętnie skorzystamy ponownie – podkreśla Mateusz Rychlewski.

W zasięgu wzroku

Przy budowie wieży Varso Tower żurawie Terex pozostaną na placu budowy przez około dwa lata - i to prawdopodobnie dopiero początek. Mateusz Rychlewski spodziewa się prawdziwego rozkwitu w budowie wysokich i bardzo wysokich budynków w Polsce w ciągu najbliższych kilku lat. – A dzięki naszym żurawiom wieżowym i wsparciu działu inżynierii zastosowań Terex jesteśmy w doskonałej sytuacji – mówi, patrząc w przyszłość z optymizmem.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.