[ATB] Technika TerexDemag

Terex Cranes - Kolejne Demagi w Chorwacji i w Polsce

Data publikacji:

Dwa duże przedsiębiorstwa transportowe z Chorwacji oraz z Polski zdecydowały się powiększyć swoją flotę o kolejne żurawie. Wybór padł na modele Terexa: Demag AC 500-8 oraz Demag CC 3800-1.

Demag AC 500-8 to 500-tonowy żuraw drogowo-terenowy. Maszyna pozwala na podnoszenie ładunku w zakresie od 0 do prawie 146 m wysokości. Maksymalna długość wysięgnika wynosi w tym przypadku 56 m. Jest to jedna z największych konstrukcji z rodziny Demag. Żuraw osadzony został na solidnym podwoziu wyposażonym w 8-osiowy układ jezdny. Całość ma ponad 19 m długości i może podróżować z maksymalną prędkością 75 km/h. Pojazd napędzany jest silnikiem o mocy niemal 650 KM. Właśnie taką konstrukcję wybrała chorwacka firma Zagrebtrans d.o.o. trudniąca się transportem ciężkich ładunków.
Oprócz modeli AC 500-8, Chorwaci powiększyli swoją flotę również o model gąsienicowy. W ich parku maszynowym pojawił się Demag CC 3800-1. To solidny żuraw gąsienicowy o udźwigu 650 ton i maksymalnej długości wysięgnika 192 m. Test nowej konstrukcji miał już miejsce w ubiegłym miesiącu w miejscowości Pula w Chorwacji, gdzie zmierzył się z ładunkiem o masie 400 ton.
Żuraw gąsienicowy Demag CC 3800-1 zamówiła również polska firma Baran. Model ten zasili park maszynowy przedsiębiorstwa jeszcze w 2017 roku. Będzie to 12 żuraw marki Terex we flocie Barana.
bk
Fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.