[ATB] Nowości

Terex - Elastyczne rozwiązanie

Data publikacji:

Podczas tegorocznej 32. edycji targów Bauma w Monachium firma Terex zaprezentowała nowy, 10-tonowy obrotowy żuraw wieżowy typu Flat-Top CTT 202-10.

Aby zapewnić większą wszechstronność, nowy żuraw Flat-Top CTT 202-10 oferuje trzy opcje części dolnej – od niskonakładowego modelu podstawowego do wersji o wysokich osiągach, z krzyżem fundamentowym 3,8; 4,5 lub 6 m do wyboru. Za pomocą łączonych masztów Terex można skonfigurować nowy żuraw z masztami H20, TS21 i TS16 o szerokości od 1,6 do 2,1 m. Dzięki temu klienci mogą efektywnie wykorzystać swoje zapasy komponentów, aby osiągnąć wymaganą wysokość wieży w sposób ekonomiczny. – Wraz z nowym żurawiem wieżowym Terex CTT 202-10 wprowadzamy na rynek niezwykle elastyczne i konkurencyjne rozwiązanie. Naszym głównym celem jest opracowanie wydajnego i wszechstronnego żurawia, który zapewni naszym klientom możliwie najlepszy zwrot inwestycji. Oprócz doskonałej wydajności produktu i atrakcyjnej ceny zwracamy również uwagę na wysoką wartość odsprzedaży, aby sprostać długoterminowym potrzebom naszych klientów – wyjaśnia Nicola Castenetto, menedżer ds. rozwoju w dziale obrotowych żurawi wieżowych w firmie Terex.

Różne konfiguracje

Dzięki rozszerzonej gamie opcji nowy żuraw oferuje klientom 9 różnych konfiguracji wysięgników o zasięgu od 25 do 65 m. Pozwala to sprostać zróżnicowanym wymaganiom na placu budowy. Doskonały diagram obciążenia żurawia gwarantuje, w zależności od wysięgnika i przeciwwagi, maksymalny udźwig 10 t przy wysięgu do 24,2 m. Przy maksymalnej długości wysięgnika (65 m) nowy model podnosi natomiast do 2,3 t. Wyjątkowa funkcja „Power Plus” firmy Terex umożliwia krótkotrwały wzrost maksymalnego momentu obciążenia o 10% w określonych i kontrolowanych warunkach, co zapewnia operatorowi zwiększony udźwig. Dodatkowo CTT 202 będzie dostępny w wersji o nośności 8 t (CTT 202-8).
Zależnie od konfiguracji wieży, nowy żuraw oferuje maksymalną wysokość pod hakiem 76,7 m, konkurencyjną w porównaniu do innych żurawi tego typu, przy skróconym czasie i kosztach montażu. Zoptymalizowane pod kątem transportu segmenty wieży są wyposażone we wstępnie zmontowane, bardzo wytrzymałe aluminiowe drabiny. Aby zagwarantować bezpieczeństwo prac montażowych na wysokości, wszystkie segmenty wysięgnika posiadają oddzielną linę bezpieczeństwa. Montaż ułatwiają ocynkowane pomosty robocze wysięgnika o dużej żywotności.

Komfortowe stanowisko operatora

Nowy żuraw CTT 202-10 zapewnia operatorom komfortowe i wydajne miejsce pracy. Ogrzewana i klimatyzowana kabina, w pełni regulowany, wygodny fotel i ergonomiczne dżojstiki o krótkim skoku umożliwiają pracę bez zmęczenia nawet przez wiele godzin. Duży, nieoślepiający, 7-calowy kolorowy wyświetlacz (przekątna 18 cm) pokazuje operatorowi nie tylko dane operacyjne, ale również informacje niezbędne do rozwiązywania problemów.
Wysokie, regulowane prędkości podnoszenia, obracania wysięgnika i jazdy wózka gwarantują wydajne przemieszczanie i dokładne pozycjonowanie ciężkich ładunków. Nowy system sterowania żurawia oferuje rozszerzone możliwości konfiguracji, dzięki czemu CTT 202-10 jest szczególnie wydajny w dostosowywaniu się do różnych wymagań operacyjnych. Pakiet sterowania obejmuje regulację mocy „Terex Power Match”, która zależnie od potrzeb umożliwia operatorowi wybór pomiędzy maksymalną mocą dźwigu a niskim zużyciem energii.
Dla jeszcze większego komfortu obsługi nowy obrotowy żuraw wieżowy Terex CTT 202-10 Flat-Top może być wyposażony w pilota radiowego, dlatego operator może w razie potrzeby obsługiwać maszynę z lokalizacji zewnętrznej. Nowy model jest przygotowany do montażu dostępnych na rynku systemów strefowych i antykolizyjnych wraz z kamerami, jak również telematyki T-link najnowszej generacji dla obrotowych żurawi wieżowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.