[ATB] Nowości Terexżurawie wieżowe

Terex - Elastyczny wieżowy CTT 202-10 typu Flat-Top

Data publikacji:

Spoglądając na tegorocznych targach Bauma w górę, warto rozejrzeć się za nowym 10-tonowym żurawiem wieżowym CTT 202-10 typu Flat-Top firmy Terex. Konstrukcja zwraca uwagę nie tylko parametrami, lecz także dużą liczbą dostępnych konfiguracji części dolnej, wieży i wysięgnika oraz możliwością efektywnego wykorzystania do jej budowy już posiadanych komponentów, co pozwala osiągnąć żądaną wysokość roboczą niższym kosztem.

Aby zapewnić większą wszechstronność, nowy żuraw Terex CTT 202-10 oferuje trzy opcje części dolnej - od niskonakładowego modelu podstawowego do wersji o najlepszych osiągach, z krzyżem fundamentowym o wymiarach 3,8; 4,5 lub 6 m do wyboru. Poza tym nowy żuraw można skonfigurować za pomocą łączonych masztów Terex H20, TS21 i TS16 o szerokości od 1,6 do 2,1 m. – Wraz z żurawiem wieżowym Terex CTT 202-10 wprowadzamy na rynek niezwykle elastyczne i konkurencyjne rozwiązanie. Naszym głównym celem zawsze pozostaje wydajność i wszechstronność żurawia, który ma zapewnić klientom możliwie najlepszy zwrot inwestycji. Oprócz doskonałej wydajności i atrakcyjnej ceny produktu, zwracamy również uwagę na wysoką wartość odsprzedaży, aby sprostać długoterminowym potrzebom naszych klientów – wyjaśnia Nicola Castenetto z firmy Terex, menedżer ds. rozwoju w dziale obrotowych żurawi wieżowych.

Moc konfiguracji

Dzięki rozszerzonej gamie opcji, żuraw CTT 202-10 Flat Top oferuje 9 różnych konfiguracji wysięgników o zasięgu od 25 do 65 m, co pozwala sprostać zróżnicowanym wymaganiom placu budowy. Doskonały diagram obciążenia żurawia zapewnia, w zależności od wysięgnika i przeciwwagi, maksymalny udźwig 10 t przy wysięgu do 24,2 m (żuraw CTT 202 będzie również dostępny w wersji CTT 202-8 o udźwigu maksymalnym 8 t). Przy maksymalnej długości wysięgnika (65 m) CTT 202-10 podnosi natomiast do 2,3 t. Unikatowa funkcja „Power Plus” firmy Terex umożliwia w kontrolowanych warunkach krótkotrwały wzrost maksymalnego momentu obciążenia o 10%, zapewniający zwiększony udźwig.
Zależnie od konfiguracji wieży, CTT 202-10 oferuje maksymalną wysokość pod hakiem 76,7 m, konkurencyjną w porównaniu do innych żurawi tego typu, przy skróconym czasie i kosztach montażu. Zoptymalizowane pod kątem transportu segmenty wieży są wyposażone w zintegrowane, wytrzymałe, aluminiowe drabiny, umożliwiające szybki i efektywny montaż żurawia. Aby zapewnić bezpieczeństwo prac na wysokości, wszystkie segmenty wysięgnika posiadają oddzielną linę bezpieczeństwa. Montaż ułatwiają ocynkowane pomosty robocze wysięgnika o dużej żywotności.  

Komfortowo i wydajnie

W nowym żurawiu CTT 202-10 operatorzy mogą się cieszyć prawdziwie luksusowym stanowiskiem roboczym. Ogrzewana i klimatyzowana kabina, komfortowy, regulowany we wszystkich kierunkach fotel i ergonomiczne dżojstiki o krótkim skoku gwarantują pracę bez zmęczenia nawet przez wiele godzin. Duży, nieoślepiający, 7-calowy (przekątna 17,8 cm) kolorowy wyświetlacz pokazuje nie tylko dane operacyjne, lecz także informacje niezbędne do rozwiązywania problemów.
Wysokie, precyzyjnie regulowane prędkości podnoszenia, obracania wysięgnika oraz przesuwu wodzaka umożliwiają szybkie przemieszczanie i dokładne pozycjonowanie ciężkich ładunków. Nowy system sterowania żurawia oferuje rozszerzone możliwości konfiguracji, dzięki czemu CTT 202-10 można szybko i sprawnie adaptować do różnych wymagań i aplikacji. Pakiet sterowania obejmuje funkcję dopasowania mocy „Terex Power Match”, która zależnie od potrzeb umożliwia wybór między dużą wydajnością dźwigu a niskim zużyciem energii.
Aby jeszcze bardziej ułatwić użytkowanie i zwiększyć efektywność, żuraw CT 202-10 może być wyposażony w zdalne sterowanie radiowe, które w razie potrzeby umożliwia jego obsługę z zewnątrz, z dowolnego miejsca. Nowy żuraw jest przygotowany do montażu dostępnych systemów strefowych i antykolizyjnych z kamerami, a także telematyki Terex T-Link najnowszej generacji dla obrotowych żurawi wieżowych.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.