[ATB] Aktualności Terex

Terex Material Processing przejmuje specjalistę od zrobotyzowanego recyklingu

Data publikacji:
Terex Material Processing przejmuje specjalistę od zrobotyzowanego recyklingu

Terex Materials Processing (MP), wiodąca firma zajmująca się kruszywami, środowiskiem, betonem, podnoszeniem i maszynami przeładunkowymi z siedzibą w Irlandii Północnej, nabyła aktywa firmy ZenRobotics, która projektuje i tworzy roboty do recyklingu materiałów odpadowych.

Roboty ZenRobotics, z siedzibą w Finlandii, są napędzane zastrzeżonym oprogramowaniem AI (sztuczna inteligencja), a ambicją firmy jest urzeczywistnienie gospodarki obiegowej poprzez przekształcenie globalnych odpadów w czyste surowce.

 

W 2015 roku wprowadziła na rynek Heavy Picker, który został opisany jako najsilniejszy na świecie robot sortujący odpady do wielkogabarytowych odpadów budowlanych i rozbiórkowych.

Firma zachowa swoją nazwę i stanie się marką Terex, a jednostka będzie podlegać Tony'emu Devlinowi, który prowadzi biznesy środowiskowe Terex MP.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.