[ATB] Nowości

Terex Trucks z nowością na Conexpo

Data publikacji:

Firma Terex Trucks podczas największych  targów  budowlanych w Ameryce Północnej Conexpo, które odbędą się w dniach 10-14 marca 2020 r. w  Las Vegas, zaprezentuje swoje wozidła przegubowe – modele TA300 i TA400.

Rynek amerykański jest bardzo ważny dla Terex Trucks, gdyż znaczna część maszyn produkowanych w  zakładzie Motherwell w Szkocji jest dystrybuowana do klientów w całej Ameryce Północnej. Z tego względu targi w Las Vegas są idealną okazją, aby spotkać się z obecnymi i przyszłymi klientami – mówi Paul Douglas, dyrektor zarządzający Terex Trucks.

W Ameryce Północnej wozidła przegubowe TA300 i TA400 są sprzedawane z trzyletnią gwarancją, systemem telematyki i planowaną obsługą serwisową w standardzie. Model TA300 o ładowności 28 t już od zeszłego roku sprzedawany jest w zmodernizowanej, ulepszonej wersji. Klienci Terex Trucks otrzymują model TA300 produkowany z nową przekładnią, co zwiększa efektywność zużycia paliwa, a także poprawia wydajność i komfort pracy operatora w porównaniu z poprzednim modelem. Według deklaracji producenta, nowa wersja TA300 zapewnia oszczędność paliwa o 5%, wzrost maksymalnej prędkości do 55 km/h oraz wydłużenie czasu między okresem wymiany oleju z 1000 do 4000 mth. Prezentowana maszyna jest obecnie wyposażona w 8 biegów do przodu oraz 4 biegi wsteczne, umożliwia płynniejszą zmianę biegów, a tym samym wyższy poziom komfortu operatora. W standardowym wyposażeniu wozidła TA300 jest także niezależne zawieszenie przednie, które poprawia komfort operatora i umożliwia lepszą kontrolę trakcji oraz maksymalną wydajność w najtrudniejszych warunkach terenowych.

Model TA400 to największe wozidło przegubowe w ofercie firmy Terex Trucks, zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom najbardziej ekstremalnych operacji. Jest solidną maszyną, która wyróżnia się w dużych projektach budowlanych, kamieniołomach i kopalniach. Posiada maksymalną ładowność 38 t i pojemność zwałową 23,3 m³. Jednostką napędową wozidła jest wysoko wydajny, oszczędny silnik o mocy 331 kW (444 KM). Zastosowana przekładnia planetarna zapewnia płynną i wydajną zmianę biegów dla zoptymalizowania zużycia paliwa i obniżenia całkowitych kosztów eksploatacji. Punkty serwisowe dostępne są na poziomie gruntu, a całkowicie odchylana kabina w połączeniu z elektronicznie podnoszoną maską zapewniają łatwość obsługi i maksymalny czas pracy pomiędzy okresami niezbędnej konserwacji. To wszystko sprawia, że wzrasta ogólna wydajność maszyny, zmniejsza się koszt pracy na tonę oraz ogranicza emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 02/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.