[ATB] Budownictwo

Termin wydania decyzji środowiskowej dla WOW znowu przełożony

Data publikacji:

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku poinformowała o kolejnym (już piątym) przełożeniu terminu wydania decyzji środowiskowej dla odcinka Wschodniej Obwodnicy Warszawy przebiegającego przez Wesołą. Nowy termin to koniec sierpnia br.

Decyzja odłożona

Do dziś, 31 lipca, RDOŚ w Białymstoku miała wydać wyczekaną decyzję środowiskową dla planowanego fragmentu WOW biegnącego przez warszawską dzielnicę Wesoła. Zadecydowano jednak o kolejnym odłożeniu sprawy w czasie. Aktualny termin to 31 sierpnia 2018.
Uzasadnieniem zmiany daty wydania decyzji jest „skomplikowany charakter sprawy i potrzeba analizy obszernego materiału dowodowego”.

Zdania podzielone

RDOŚ w Białymstoku otrzymał już tysiące uwag i wniosków dotyczących obu wariantów (widocznych na powyższej mapie). Z otrzymanych przez nas informacji wynika, że więcej głosów otrzymywanych przez urząd popiera opcję budowy trasy w wariancie czerwonym, jednak nie jest to znacząco większa liczba głosów.
W samej Wesołej część mieszkańców bardzo sprzeciwia się budowie drogi w wariancie preferowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (wariant zielony). Stworzyli oni stowarzyszenie „Sąsiedzi dla Wesołej” i mają poparcie m.in. wielu mieszkańców Sulejówka.
Zdania są jednak podzielone. Inna część osób zamieszkujących Wesołą głosuje za pozostaniem przy obecnych planach i prowadzeniu trasy przez tzw. Las Milowy.

Nowa możliwość

W lipcu br. pojawiła się również informacja, że rozważane są nowe rozwiązania dotyczące obwodnicy w Wesołej. Po kolejnych protestach mieszkańców wiceminister infrastruktury, Marek Chodkiewicz, przekazał „Gazecie Stołecznej” informacje, że mogą znaleźć się dodatkowe fundusze na budowę trasy w tunelu.
Taki wariant nie trafił jednak do analiz Regionalnej Dyrekcji Ochorny Środowiska, co oznacza, że jego realizacja mogłaby się wiązać z wszczęciem ponownego postępowania. To z kolei zaowocowałoby dużym opóźnieniem rozpoczęcia budowy.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.