[ATB] Technika

Tomar - Z Wysp Brytyjskich

Data publikacji:

Powstała w 2008 r. firma Tomar z siedzibą w wielkopolskiej miejscowości Perzyce, od początku swojej działalności związana jest z branżą maszyn budowlanych. Kilkuletnie doświadczenie firmy zaowocowało szeroką ofertą maszyn używanych.

Dominującą marką w naszej ofercie jest JCB, natomiast najbardziej popularnymi maszynami tego producenta są ładowarki teleskopowe. Posiadamy modele o wysokości podnoszenia od 4 do 17 m, z czego 7 i 12,5-metrowe modele są najczęściej sprzedawane. Nasz asortyment obejmuje także m.in. ładowarki, minikoparki, koparki kołowe i gąsienicowe, koparko-ładowarki, walce oraz zagęszczarki gruntu – mówi Tomasz Maj, współwłaściciel firmy Tomar. Przedsiębiorstwo rocznie sprzedaje około 200 maszyn budowlanych.

Asortyment firmy obejmuje również osprzęt typu łyżki kopiące, skarpowe, łyżki otwierane 4w1, widły, szybkozłącza a także elementy jak opony czy gąsienice. Jak twierdzi współwłaściciel firmy: – Osprzęt w 90% produkowany jest w Polsce. Na tym nie kończy się nasza oferta ponieważ posiadamy także oryginalne części zamienne i materiały eksploatacyjne do maszyn brytyjskiego producenta, m.in. filtry, oleje, rozruszniki, pompy hamulcowe i hydrauliczne, czujniki, uszczelki czy klocki hamulcowe.

Sprowadzane używane

Maszyny oferowane przez Tomar sprowadzane są z rynków europejskich. – Nie sprzedajemy maszyn ze zdjęcia. Oferujemy tylko to co klient widzi u nas na placu i co przetestował. Rozpiętość wiekowa maszyn jest różna, natomiast nie „schodzimy” poniżej rocznika 2000. Jeśli zachodzi potrzeba to maszyny poddawane są remontowi. Posiadamy warsztat z trzema stanowiskami i wykwalifikowanych pracowników – mówi Tomasz Maj. Firma dysponuje też serwisem mobilnym i jak twierdzi współwłaściciel, każdy klient obsługiwany jest przysłowiowo od A do Z.

Chęć rozwoju

– Staramy się nieustannie rozwijać naszą firmę. Dlatego tez rozpoczęliśmy budowę sklepu z częściami zamiennymi, który będzie również połączony z magazynem. Dzięki temu uda się znacznie skrócić czas oczekiwania na zamówione przez klienta części. W ostatnim czasie zaopatrzyliśmy się również w specjalistyczną maszynę do wytaczania, napawania i regeneracji sworzni. Sukcesywnie zwiększamy też ilość maszyn na placu – mówi współwłaściciel Maj.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.