[ATB] Technika Topcon

Topcon Precyzja w tunelu

Data publikacji:

Czołowy dostawca rozwiązań w zakresie precyzyjnego pozycjonowania w geodezji, budownictwie, rolnictwie oraz inżynierii lądowej i wodnej rozszerza asortyment systemów sterujących koparkami. Ofertę w tej grupie urządzeń uzupełnił nowy system X-63 LPS z funkcją pozycjonowania lokalnego, zaprojektowany do zastosowania w przestrzeniach zamkniętych, odciętych od sygnałów satelitarnych GNSS.

Całkowicie autonomiczny system jest idealnym rozwiązaniem do prac w tunelach i w innych budowlach tego typu, gdzie nie jest możliwe pozycjonowanie satelitarne i gdzie prace prowadzi się z wykorzystaniem tachimetru. System jest przy tym uniwersalny i z nowym odbiornikiem Topcon MC-i4, gdy tylko dostępne są sygnały satelitów sieci GNSS (GPS i Glonass), umożliwia pracę również w trybie pozycjonowania satelitarnego. Operator może w łatwy sposób wybrać najlepszy dla danego projektu typ czujnika i rodzaj prowadzenia.

Zgrany duet

System X-63 LPS jest kompatybilny z nowym terminalem sterującym Topcon GX-55, wyposażonym w duży, dobrze widoczny nawet w jasnym świetle ekran dotykowy LCD, ze zintegrowanymi listwami diodowymi (LED), który umożliwia ciągłą kontrolę pozycji łyżki i pracę z duża dokładnością. – Topcon GX-55 zapewnia najlepszą graficzną formułę sterowania nowoczesnymi maszynami, połączoną z przyjazną dla operatora sygnalizacją dźwiękową, w lekkiej, kompaktowej obudowie łatwej do przenoszenia i przechowywania – podkreśla Kris Mass, dyrektor działu maszyn budowlanych w firmie Topcon.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.