[ATB] Budownictwo

Torpol: Duży wzrost przychodów ze sprzedaży w I kwartale 2018

Data publikacji:

Wzrost przychodów ze sprzedaży firmy Torpol w I kwartale 2018 roku wynosi 230% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Jak informuje spółka – taka sytuacja wynika z wejścia w fazę realizacji portfela zamówień 14 istotnych kontraktów.

Skonsolidowany przychód ze sprzedaży GK Torpol w I kwartale 2018 roku wyniósł 212,223 mln zł, przy czym skonsolidowany koszt własny sprzedaży osiągnął wynik 209,120 mln zł. – W efekcie zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 3,1 mln zł, co oznacza wzrost o 16% rok do roku – informuje firma.

– Silny ponad trzykrotny wzrost przychodów ze sprzedaży neto w pierwszym kwartale 2018 roku wynika z wejścia w fazę realizacji portfela zamówień co jest konsekwencją wysokiej aktywności na polskim rynku kolejowym przez Torpol w ubiegłym roku i pozyskania projektów inwestycyjnych i łącznej wartości ok. 3,64 mld zł netto – podaje Zarząd Grupy Kapitałowej Torpol.

Jak zaznacza zarząd – działalność grupy podlega seznowości i często pierwszy kwartał jest najsłabszym okresem w roku. 

– Koszt stałej działalności w Norwegii, w mniejszym stopniu presja na wynagrodzenia kadry inżynierskiej, menadżerskiej i pracowników budowlanych, wzrost cen materiałów i kosztów transportu oraz końcowa faza realizacji projektów pozyskanych w 2016 roku powodem obniżenia rentowności na sprzedaży brutto. W celu zredukowania kosztów stałych spółki norweskiej tymczasowo przenieśliśmy część potencjału kadrowego i sprzętowego do Polski, co pozytywnie wpłynie na tempo realizacji wybranych kontraktów. Efekty tych działań powinny być widoczne od drugiego kwartału br. – informuje firma. Aktualnie wartość portfela zamówień Grupy Kapitałowej Torpol wynosi 2,83 mld zł netto. Znajdują się w nim takie projekty jak m.in.: LCS Konin (backlog: 633,4 mln zł), Elektrownia Jaworzno III (backlog: 363,2 mln zł), E59 Leszno – Czempiń (backlog: 300,5 mln zł), modernizacja odcinka Trzebinia – Krzeszowice (backlog: 278,5 mln zł), linia 219 Szczytno – Ełk (backlog: 263,9 mln zł) oraz linia 216 Działdowo – Olsztyn (backlog: 207,2 mln zł).
Według przewidywań rentowność na sprzedaży brutto tych zamówień ma wynosić 4-4,5%. Skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej Torpolu wyniósł w I kwartale 2018 roku -3,701 mln zł, skonsolidowany zysk brutto -3,918 mln zł, a skonsolidowany wskaźnik EBITDA był równy 559 tys. zł.

fot.firmowe

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.