[ATB] Budownictwo

Torpol - optymistyczne liczby

Data publikacji:

Torpol ma ok. 2 mld zł w portfelu zamówień i 2 mld zł w ofertach z najwyższą liczbą punktów w postępowaniach przetargowych.

Obecny portfel zamówień Torpolu wynosi ok. 2 mld zł, z czego większość zostanie zrealizowana w bieżącym roku. Spółka bierze aktywny udział w postępowaniach przetargowych w celu budowy portfela na dalsze lata i w chwili obecnej po przeprowadzonych aukcjach sumaryczna wartość ofert, które uzyskały najwyższą liczbę punktów wynosi ok. 2 mld netto - czytamy w komunikacie

Wcześniej spółka podała, powołując się na wstępne dane, że miała 1 525,7 mln zł skonsolidowanych przychodów i 19,2 mln zł mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2018 r. wobec odpowiednio 718,9 mln zł i 26,8 mln zł straty rok wcześniej.

Według prezesa Grzegorza Grabowskiego 19,2 mln zł zysku netto przy bardzo trudnych warunkach rynkowych oraz sytuacji grupy na rynku norweskim to niewątpliwy sukces.

Ponadto rentowność na sprzedaży brutto w 2018 roku wyniosła ponad 5%.

Obecnie realizowanych jest przez Torpol S.A. 14 kontraktów różniących się nie tylko wielkością, ale również uzyskiwaną na nich marżą. Dlatego też, pomimo bardzo dużej presji na marże wynikające zarówno ze wzrostu cen materiałów oraz coraz trudniejszego i droższego dostępu sił podwykonawczych, dzięki temu zróżnicowaniu oraz zabezpieczeniu dla całego realizowanego portfela cen za podstawowe materiały i zastosowaniu rozwiązań zwiększających efektywność i ograniczających koszty, spółka oraz grupa osiągnęły ok. 5% marżę brutto na sprzedaży za 2018 rok i dodatni wynik finansowy netto. Jednocześnie wyraźnie należy zaznaczyć, że bezwzględnie konieczne jest jak najszybsze wprowadzenie rozwiązań systemowych wprowadzających waloryzację obecnie realizowanych kontraktach zawartych na przełomie 2016/2017 roku oraz wprowadzenie realnego wskaźnika waloryzacyjnego dla projektów nowo ogłaszanych. Pragnę podkreślić, że są to wyniki wstępne, a ostateczna ich wersja zostanie opublikowana w raporcie rocznym 15 marca 2019 roku po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego przez audytora - podsumował prezes.

Źródło:money.pl 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.