[ATB] Budownictwo

Torpol zamierza przedstawić założenia strategii do końca I półrocza 2019

Data publikacji:

Torpol chce zaprezentować podstawowe założenia strategii do końca pierwszego półrocza 2019 roku - poinformował prezes Grzegorz Grabowski. Spółka zamierza aktywnie uczestniczyć w przetargach, oczekuje wzrostu portfela zamówień. Zarząd oczekuje marży brutto na poziomie 5 procent.

Strategia jest przygotowywana, tak na prawdę przygotowana. (...) Chcemy przedstawić jej podstawowe założenia do końca pierwszego półrocza - powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prezes Grzegorz Grabowski - skupiamy się na rynku krajowym. Oczywiście nie przekreślamy działalności zagranicznej.

Dodał, że rozbudowie ulegnie struktura organizacyjna grupy.

Prezes poinformował, że wartość nierozstrzygniętych przetargów, w których spółka złożyła oferty to - biorąc pod uwagę "istotne" kontrakty - około 3 mld zł. Spółka oczekuje wzrostu portfela zamówień.

Jesteśmy blisko 4 mld zł. Już to czujemy - powiedział Grabowski.

Cały czas jesteśmy aktywni, chcemy uczestniczyć w postępowaniach, bo marże są coraz bardziej przyzwoite - dodał. Mówił również o oczekiwaniach wobec marży:

Około 5 proc. to byśmy byli zadowoleni. Będziemy o to walczyli. Presja na marże nie zmaleje - powiedział Grabowski.

Dodał, że 2019 rok pod względem przychodów nie powinien być gorszy od roku 2018.

Źródło:bankier.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.