[ATB] Nowości DoosanŁadowarki kołowe

Transparentna łyżka do ładowarek od Doosan

Data publikacji:
Transparentna łyżka do ładowarek od Doosan

Podczas tegorocznych targów Bauma firma Doosan Infracore Europe zaprezentuje m.in. nowy system „transparentnej łyżki” do ładowarek kołowych. „Transparentna łyżka” to system umożliwiający operatorowi ładowarki kołowej kontrolę martwych punktów przed łyżką na monitorze w kabinie. Ten innowacyjny system bazujący na metodzie zakrzywionej projekcji rejestruje obrazy z przodu ładowarki kołowej za pomocą górnych i dolnych kamer umieszczonych z przodu pojazdu, wyświetlając w czasie rzeczywistym uzyskany zespolony obraz na monitorze w kabinie operatora.

Ze względu na strefy martwego pola występujące przed maszynami wyposażonymi w tradycyjne łyżki obszar ten jest uznawany za najbardziej problematyczny pod względem bezpieczeństwa. Rozwiązaniem wydaje się nowa „transparentna łyżka” firmy Doosan, dzięki której operator może z łatwością kontrolować martwe pola przed łyżką na monitorze w kabinie. I nie trzeba nikogo przekonywać, że zwiększa w ten sposób bezpieczeństwo i zapobiega wypadkom. Kolejną zaletą systemu „transparentnej łyżki” jest zaś znacząca poprawa wydajności pracy. Decyduje o tym zapewnienie operatorowi widoczności z przodu podczas załadunku/rozładunku lub przewożenia materiałów takich jak kruszywo, piasek czy ziemia.

Patenty na wielu kontynentach

Skoro Doosan Infracore jest pierwszą firmą na świecie, która połączyła funkcję projekcji przedniej z „transparentną łyżką” i zastosowała ją w maszyn budowlanych, nie dziwią wnioski o ochronę prawną tego rozwiązania. W efekcie Doosan złożył wniosek patentowy w Korei, Ameryce Północnej, Europie i Chinach. 

 

Warto podkreślić, iż firma Doosan opracowała również dalsze zaawansowane, innowacyjne systemy bezpieczeństwa dla produkowanych przez siebie maszyn, takie jak: system monitoringu strefy wokół maszyny (AVM), dzięki któremu można obserwować otoczenie pracujących maszyn, a także tylny system ostrzegawczy wykorzystujący czujniki ultradźwiękowe.

– Ponieważ na całym świecie normy bezpieczeństwa dotyczące maszyn i miejsc pracy są znacznie podwyższane, zaawansowane systemy bezpieczeństwa stały się kluczowym czynnikiem przy wyborze sprzętu. Planujemy nadal rozwijać funkcje bezpieczeństwa, które mogą chronić operatorów i innych pracowników na placu budowy, dążąc jednocześnie do tego, aby zostać liderem w zapewnianiu bezpieczniejszych i bezwypadkowych placów budowy

– oficjalnie zapowiada Doosan Infracore.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.