Trimble/Hitachi/Kobelco - Porozumienia o współpracy

Data publikacji:

Tegoroczne targi ConExpo były dla firmy Trimble doskonałą okazją, aby ogłosić nawiązanie współpracy z dwoma istotnymi producentami maszyn budowlanych - firmami Hitachi i Kobelco.

Firmy Trimble i Hitachi Construction Machinery zawarły porozumienie na rzecz poprawy zgodności technologii i danych w projektach budowlanych, czego efektem jest stworzenie internetowej platformy dla projektów inżynieryjnych, wykorzystującej interfejsy z oprogramowania Trimble Connect. Współpraca wpisuje się w japońską inicjatywę i-Construction, stanowiącą plan rozwoju innowacyjności i zwiększenia produktywności na placu budowy poprzez zastosowanie technologii teleinformatycznych (ICT).
Platforma będzie zgodna z rozwiązaniami Trimble Connected Site - oprogramowaniem do planowania, precyzyjnego sterowania maszynami, a także z technologiami mobilnymi w czasie rzeczywistym - efektem tego powinna być zatem dalsza poprawa komunikacji na placu budowy. Trimble w ramach bliskiej współpracy z Hitachi Construction Machinery aktualnie dostarcza fabrycznie instalowane systemy kontroli makroniwelacji dla koparek Hitachi ZX200X-5B. – Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie prac z Trimble nad inteligentną platformą, dzięki której nasi klienci jeszcze bardziej zwiększą swoją produktywność. Platforma poprawi wymianę danych, zgodność technologiczną i współpracę oraz umożliwi spełnienie przez wykonawców budowlanych wymagań uczestnictwa w japońskiej inicjatywie i-Construction – mówi Hideshi Fukumoto, prezes i dyrektor zarządzający Client Solutions Business Development Hitachi Construction Machinery. – Dzięki naszemu partnerstwu z Hitachi klienci będą mogli korzystać z bezpośredniego przepływu danych pomiędzy biurem, placem budowy a maszynami. Ta współpraca pogłębia nasze wzajemne relacje, które opierały się dotąd na dostarczaniu technologii do instalacji w maszynach, a teraz rozszerzają się na zintegrowane rozwiązania oprogramowania – podkreśla Bryn Fosburgh, pierwszy wiceprezes Trimble.

Nowa generacja systemów kontroli maszyn

Firma Kobelco podjęła decyzję o zintegrowaniu swojej koparki Kobelco SK210LC-9 z nową platformą kontroli maszyn 3D Trimble Earthworks dla koparek. System Trimble Earthworks jako pierwsze rozwiązanie na rynku oferuje zintegrowaną, posprzedażową funkcję automatyki koparek 3D oraz intuicyjne, łatwe do przyswojenia oprogramowanie dla system operacyjnego Android, dzięki któremu operatorzy o dowolnym poziomie zaawansowania mogą pracować szybciej i bardziej produktywnie. Gdy koparka działa w trybie automatycznym, operator kontroluje drążek, zaś Trimble Earthworks - wysięgnik i łyżkę. – Cieszymy się, że nasi klienci wkrótce będą mogli poprawić swoje rezultaty w pracy koparką dzięki zastosowaniu technologii automatyzacji kontroli maszyn firmy Trimble – przekonuje Shoji Yamamoto, dyrektor marketingu grupy Kobelco Construction Machinery.
Aplikacja do kontroli makroniwelacji Trimble Earthworks korzysta z systemu operacyjnego Android i 10-calowego ekranu dotykowego Trimble TD520. Rozwiązanie to zostało opracowane w oparciu o opinie operatorów sprzętu budowlanego z całego świata, dzięki czemu interfejs Trimble Earthworks jest zoptymalizowany pod względem wydajności. Cechami charakterystycznymi są: kolorowa grafika, naturalne interakcje oraz funkcje samodzielnego uczenia się, które sprawiają, że oprogramowanie jest intuicyjne i łatwe do opanowania. Poza tym każdy operator może dostosować interfejs do osobistych preferencji, zgodnych z trybem wykonywanej pracy, a także skonfigurować widok w taki sposób, aby uzyskać odpowiednią perspektywę dla zwiększenia produktywności. Warto dodać, iż Trimble Earthworks pozwala na bezprzewodowe i automatyczne przesyłanie plików danych do i z biura, dzięki czemu operator ma zawsze pod ręką aktualny projekt. Z kolei dzięki systemowi operacyjnemu Android użytkownicy mogą pobierać inne aplikacje, stanowiące przydatne w kabinie narzędzia.
Trimble Earthworks dla koparek Kobelco SK210LC-9 ma być dostępne w drugim kwartale 2017 r., w firmie Sitech Poland, wyłącznym dystrybutorze rozwiązań firmy Trimble.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.