[ATB] Nowości

Trimble - Loadrite L3180 SmartScale

Data publikacji:

System ważenia Loadrite służy do pomiaru masy ładunków podnoszonych przez ładowarki kołowe, podnośniki widłowe i podobne maszyny, które do podnoszenia ładunku wykorzystują siłowniki hydrauliczne. Podczas ostatniej konferencji użytkowników Trimble Dimensions w Las Vegas zaprezentowany został po raz pierwszy nowy model wagi L3180 SmartScale. Jako wynik współpracy pomiędzy firmą Trimble oraz Hitachi nowy system ważący został zaimplementowany w ładowarkach kołowych od ZW220-6 do ZW550-6.

SmartScale to kolejna generacja wag pokładowych, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do dokładniejszego i szybszego ładowania materiału. L3180 SmartScale podczas pracy dostosowuje się do ukształtowania każdego terenu oraz techniki ruchu maszyny, dzięki czemu zarówno nowi, jak i wykwalifikowani operatorzy mogą pracować z większą precyzją i prędkością. Główne części systemu ważenia to: panel sterujący zainstalowany w kabinie ładowarki oraz podłączone do niego czujniki zamontowane na ramionach podnoszących. Loadrite L3180 SmartScale wykorzystuje czujniki wagowe i czujniki półprzewodnikowe dla dokładniejszego i precyzyjnego ważenia podczas ładowania. System wyposażony jest standardowo w cyfrowe czujniki magistrali CAN, które gwarantują odporność na zakłócenia i zapewniają kompensację nachylenia terenu. Dodatkowo przydatnym wyposażeniem systemu są również wbudowane moduły WiFi oraz GPS. Przykładowo poprzez WiFi łączy się systemy zbierania i synchronizowania danych. Uzyskane informacje mogą następnie zostać wysłane do portalu raportowania InsightHQ, który gromadzi w czasie rzeczywistym informacje operacyjne z urządzeń Trimble. Dzięki temu uzyskuje się na bieżąco raporty o wydajności działania dla operacji wydobywania, przetwarzania oraz załadunku. System ważący L3180 ma na wyposażeniu 5,7” ekran dotykowy, który jest dwukrotnie większy niż  ten w wagach poprzedniej generacji. Poprzez czytelny interfejs umożliwia szybszą nawigację i interakcję z menu. L3180 SmartScale umożliwia inteligentne zarządzanie danymi poprzez graficzną prezentację wskaźników wydajności w kabinie. System raportuje liczbę ton/godzinę, całkowity tonaż ładunku, liczbę załadowanych samochodów ciężarowych, metryki produkcji tzn. tona/produkt, a także śledzenie czasu produkcji czyli czas/produkt, czas/zadanie. W ten sposób operatorzy maszyn monitorują swoją wydajność i osiągają wyznaczone dzienne cele. InsightHQ umożliwia dostęp do wskaźników produkcji i wydajności KPI - Key Performance Indicators operatora na urządzeniach stacjonarnych lub mobilnych, co przydatne jest w zarządzaniu pracownikami. Bezpieczeństwo uzyskanych danych zapewnia wpierw lokalne buforowanie, a następnie synchronizacja z InsightHQ. Ciekawie prezentuje się także funkcja eTickets. Umożliwia wysłanie informacji o ładunku na dowolny adres email bez konieczności wychodzenia operatora z kabiny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.